بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : ماشاءاله زارعی

فرزند : عباسعلی

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۱۳۴۱

محل تولد : روستای بنجیر

تاریخ شهادت : ۳/۵/۱۳۶۲

محل شهادت : حاج عمران

عملیّات : والفجر (۲)

محل دفن : گلزار شهدای امام زاده صالح (ع) – حسن آباد

برادر شهید ماشاءاله زارعی در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود . او از اوایل طفولیت با زمزمه های مذهبی و نوحه سرائیهای پدر آشنا گردید و زمینه رشد معنوی و مذهبی در وجودش گسترش گردید . در سن هفت سالگی روانه مدرسه شد . دوران ابتدایی را در روستای بنجیر سپری کرد و جهت ادامه تحصیل روانه خرامه گردید که این مرحله از زندگی ماشاءاله همراه شدن با سختی و رنج و دوری از عاطفه خانواده بود .

شهید مقطع راهنمایی را ا سختی زندگی به پایان رساند در حالی که فقط روزهای جمعه می توانست با پای پیاده به روستایش برگردد و پدر و مادرش و خانواده و اقوامش را ببیند . با آنکه بسیاری از دوستان شهید در برابر سختی ها تاب مقاومت نیاورده و ترک تحصیل کردند . ماشاءاله به تحصیل خود ادامه داد و پس از دوره راهنمایی وارد دبیرستان شد و با کار کردن در صحرا ، درسش را ادامه داد تا اینکه در سال چهارم دبیرستان در تاریخ ۱/۹/۱۳۶۱ با اسرار و همراه برادر بزرگش روانه جبهه شد و پس از چهار ماه خدمت به روستا برگشت تا جهت دیپلم گرفتن به صورت متفرقه درس بخواند و امتحان بدهد . خلاصه امتحان سال چهارم دبیرستان را به طور متفرقه به پایان رساند وبلافاصله در روز ۱۹ ماه مبارک رمضان در تاریخ ۲۰/۴/۱۳۶۲ روانه جبهه شد و در حمله والفجر (۲) شرکت نمود و در تاریخ ۳/۵/۱۳۶۲ در پایان حمله والفجر (۲) بود که به شهادت رسید و به معشوق خویش پیوست . او عاشق شهادت بود و به آرزوی خود رسید .

خصوصیات شهید زارعی :

ماشائاله در بین دوستان اخلاق نیکویی داشت و اخلاقش نفل مجالس بود . پیوسته سعی داشت که مومنین و دوستان خویش را خندان نگه دارد و با این برخورد غم رنج ها و تهمت ها را از چهره خود می زدود . در دوران دبیرستان با زندگی سیاسی و حرکت های مذهبی آشنایی زیادی پیدا کرد و با به دست آوردن اطلاعیه ها و کتاب های مذهبی سهم بسزایی در پیشبرد انقلاب در روستای بنجیر و روستایی دیگر داشت . وی از جمله جوانانی بود که تحت همه فشارهای زندگی و کینه توزی های دشمن و جاهلی توانسته بود شایسته بودن خود را نشان دهد و سر افراز از این امتحان الهی بیرون آید .

وچنین است وصیت نامه شهید ماشاءاله زارعی :

بسم الله الرحمن الرحیم

« و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون »

 

شهید سعید است و شهادت سعادت .

امام خمینی (ره)

اکنون که جبهه های جنگ حق علیه باطل نیاز به نیروهای جوان و مومن دارد ، اکنون که ایران عزیز مانند کربلای حسین گشته و یزید  خاندان کثیفش به جنگ با حسین زمان ما خمینی کبیر پرداخته اند و اکنون که حسین ندای « هل من ناصراً ینصرنی » را سر می دهد بر ما نیروهای جوان است که لبیک گوییم و به جبهه های جنگ برویم و یزید و یزیدیان و پیروان به نا حقشان را به خاک ذلت بکشیم و به آن ها بگوئیم که ای جنایتکاران شرق و غرب ملت ما دیگر بار زیر بار شما نخواهد رفت ، امام عزیز ما ثابت خواهیم کرد که ما مانند مردم کوفه نیستیم که امامان را تنها بگذاریم ما جانمان را می دهیم ولی اماممان را هرگز . زیرا این جان ما در راه اسلام قابلی ندارد و ما حاضریم در راه اسلام مال و جانمان را فدا کنیم تا اسلام زنده بماند و خدا هم خریدار این جان ما باشد . . . امیدوارم که من هم بتوانم تا آنجایی که نیرو در بدن دارم در راه خدمت به اسلام و مسلمین بجنگیم و اگر خدا خواست این جان بی ارزش را فدای اسلام سازم . . . شما ای پدر عزیزم امیدوارم که مرا حلال کنید و شما ای برادران عزیزم بدانید که خون من از علی اکبر و قاسم و علی اصغر و دیگر یاران حسین رنگین تر نیست و باید راه آنها را ادامه دهیم و قطرات خونمان را به پای این درخت تازه شکوفا شده اسلام بریزیم و شما ای خواهرانم امیدوارم که مانند زینب صبور باشید زیرا زینب در یک روز ۷۲ تن را از دست داد پس امیدوارم که همه شما به یاد شهدای کربلا باشید و برای من گریه نکنید . . .

. . . و شما ای دوستان و برادران عزیزم امیدوارم امام عزیزمان را تنها نگذارید ودستورات او را اطاعت کنید و وحدت خود را حفظ کنید و در دعاها و جلسات مذهبی شرکت فعالانه داشته باشید و از شما می خواهم که این دوست حقیر خودتان را حلال کنید .

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

برای همیشه خداحافظ

ماشاءالله زارعی