بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : منصور کشاورز

فرزند : خداکرم

عضو : سرباز

تاریخ تولد : ۵/۲/۱۳۴۲

محل تولد : روستای روبهقان

تاریخ شهادت : ۳/۵/۱۳۶۲

محل شهادت : پیران شهر

عملیّات : والفجر (۲)

محل دفن : گلزار شهدای روستای روبهقان

شهید منصور کشاورز در روز ۵ اردیبهشت سال ۱۳۴۲ در خانواده ای مذهبی در روستای روبهقان کربال چشم به جهان گشود . ایشان در سن شش سالگی به مدرسه رفت و تا سوم ابتدایی در روستای خود درس خواند و جهت ادامه تحصیل به مرودشت رفت و تحصیلات خود را تا سوم راهنمایی در آنجا ادامه داد . سپس ترک تحصیل کرد و جهت یاری رساندن خانواده به شیراز رفت و در کارگاه تراشکاری مشغول به کار شد تا اینکه در سال ۱۳۶۱ جهت انجام خدمت مقدس سربازی دفترچه گرفت و بعد از آموزشی به پادگان جلدیان اعزام شد . در آخرین مرخصی خود که در تاریخ ۲۸/۳/۱۳۶۲ به اتمام رسید ، به طور غیر مستقیم به آشنایان می فهماند که خود را برای شهادت آماده کرده است . او از شهادت خود آگاه بود تا اینکه در حمله پیروز مندانه سپاه اسلام و در عملیات والفجر (۲) به منظور آزاد سازی پادگان حاج عمران همانند خیل سربازان اسلام بر دشمن یورش می برد و پس از روزها جنگیدن بر اثر اصابت ترکش خمپاره بر بدن مبارکش عاشقانه به شهادت رسید و به سوی خدایش شتافت و به گفته خود رسید که فرموده بود : من انتظار ثانیه ای هستم که مرگ سرخ را همچون محراب علی (ع) و شمشیر امام حسین (ع) را در آغوش بگیرم .

روحش شاد و یادش گرامی

خصوصیات شهید از زبان پدرشان :

شهید منصور کشاورز علاقه شدیدی به پدر و مادر و اقوام داشت . به همه احترام می گذاشت و از همان قبل از انقلاب به امام خمینی عشق می ورزید و در راهپیمایی ها شرکت می کرد و هیچ موقع نمازش را ترک نمی کرد . همیشه نمازش را سر وقت می خواند . به جبهه و جنگ علاقه داشت و افتخار شهادت را آرزوی بزرگ خود می دانست و اکنون وظیفه ما این است که نگذاریم خون شهیدانمان پایمال شود و از مردم می خواهیم پاسدار خون شهیدان باشند .

از طرف خانواده و پدر شهید

۲۱/۵/۱۳۷۸

وصیت نامه شهید منصور کشاورز :

بسم الله الرحمن الرحیم

. . . با سلام به امام عصر (عج) و نائب بر حقش حضرت ایه الله امام خمینی و امت شهید پرور ایرانو روستای پربرکت خودمان ، سلام علیکم و رحمه الله . الله اکبر به رزمتان ، الله اکبر به جنگ و خشمتان

ای عاشقان ثار الله ای ایثار گران به خون غلتان و ای شیفتگان شهادت ، شما که مردانه از قید هست و نیست این دنیای پوچ خود را رها کردید و به پیشگاه الله جل جلاله شتافتید که خلوصتان را در راه خدا فدا کردید و از خانه و پدر و مادر و همسر دست برداشتید و به چیزی جز خدای سبحان نیندیشیدید تا شاید کمی تحقق بپیوندد .

. . . این جانب سرباز حقیر اسلام منصور کشاورز شهیدی از تبار حسینیان شاید که خون سرخ من جوابگوی ظلم ظالمان این برهوت پهناور باشد و صدا در دهد که الله اکبر خمینی رهبر و یادآور می شوم که ای برادران و ای خواهران و ای امت جنگجو راهی که انتخاب کرده ام به جز راه الله نیست و یا ترس از دوزخ نیست که فقط به خاطر خداوند والسلام عزیز و برای این که شاید توانسته باشم رضای حق تعالی را به جای آورده باشم از تمامی جان و مال و عزیزان و کسان خویش گذشتم . و ای برادران و خواهران ، ما در زمانی به سر می بریم که از هر سوی کفار و منافقین برای نابودی اسلام عزیز دست به دست هم داده اند از هر گونه جنایتی دریغ ندارند و این وظیفه سنگین بر دوش ماست ، خدای ناکرده اگر کسی غفلت کنیم به اسلام عزیز ضربه می زنند پس ما هم دست به دست هم دهیم و با قدرت از خط ولایت فقیه حمایت و این دولت انقلابی و اسلام عزیز را یاری کنیم .

والسلام