بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : علی اکبر فرار

فرزند : نصراله

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۱۱/۷/۱۳۴۵

محل تولد : خرامه

تاریخ شهادت : ۷/۶/۱۳۶۲

محل شهادت : جبهه زبیدات

عملیّات : والفجر مقدماتی

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق (ع) – خرامه

و شهیدی دیگر و شاهدی دیگر و نوجوانی که شهادت را عاشقانه از خداوند        می طلبید و چه زود بدان دست یافت و نام خود را در تاریخ جاودانه ساخت .

شهید علی اکبر فرار در خانواده ای با تقوا و پرهیزگار به دنیا آمد .بعد از ایام کودکی وارد مدرسه شد . در دوره ابتدایی دو سال از مقطع راهنمایی را با موفقیت پشت سر گذاشت . او از همان کودکی فردی مبارز و انقلابی بود . از سال ۱۳۵۹ که جنگ شروع شد به عضویت بسیج در آمد و تا سال ۱۳۶۱ که برای اولین بار به جبهه رفت به فعالیت مذهبی در بسیج ادامه داد . از سال ۱۳۶۱ تا سال ۱۳۶۲ که به شهادت رسید چهار مرحله به جبهه رفت و در عملیات های فتح المبین مسلم ابن عقیل ، رقابیه (فکه) و والفجر مقدماتی شرکت کرد که سرانجام در عملیات والفجر مقدماتی بر اثر اصابت ترکش و خمپاره به کمر و پای ایشان ، در تاریخ ۷/۶/۱۳۶۲ به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت دست یافت .

خصوصیات شهید :

ایشان با همه اهل خانواده با مهربانی برخورد می کرد و در کارهایشان به    آن ها کمک  می کرد . او هیچ موقع نمی گفت : (من) . او  خودسازی را طوری شروع کرده بود که دیگران از او درس می گرفتند و در این رابطه می گفت : خودسازی ، یک مرحله تکامل انسان و در انتها شهادت است . وقتی تکامل پیدا می کنم که به شهادت برسم و سرانجام راهی را که انتخاب کردم می دانم که آخر آن شهادت است .

ایشان در معاشرت با مردم ، نهایت دوستی واحترام را به جا می آورد در کمک کردن به همسایگان کوتاهی نمی کرد در جلسات دینی و مذهبی مخصوصاً دعای کمیل و نماز جمعه شرکت می کرد و به نماز اول وقت اهمیت می داد و خانواده را به رعایت آن سفارش می کرد ، به امام خمینی علاقه خیلی زیادی داشت و در صحبت هایش اشاره می کرد که دنباله رو امام باشید اگر اسلام می خواهید ، اگر دین می خواهید. جبهه و جنگ را یک نعمت می دانست و می گفت : من هیچ موقع از جبهه دست نمی کشم تا پیروز شویم ما باید درس شهامت را از حسین بیاموزیم و نباید زیر بار ظلم زندگی کنیم و حسین وار وارد جبهه شویم و به امید خدا دشمن را نابود کنیم  ایشان عاشق شهادت بود و می گفت ای دوستان عزیز تنها ، تنها شهادت می تواند گلوی ۱۷ ساله ام را سیراب کند و از کانال شهادت است که راه حسین تداوم می یابد . مادر تو باید خوشحال باشی که من را به جایی رساندی که امام زمان به آنجا می رود و به سنگر نشینان سر می زند و گلها را    می بیند و آنها را گلچین می کند . پدر و مادر عزیزم فکر نکنید که اینها که شهید شده اند مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدا روزی می گیرند .

روحش شاد

از طرف خانواده و خواهر شهید

۶/۶/۱۳۷۹

و چنین است وصیت نامه شهید :

بالاتر از هر نیکی ، نیکی است تا این که انسان در راه خدا کشته شود هنگامی که در راه خدا کشته شد دیگر بالاتر از آن هیچ نیکی نیست . (رسول اکرم ) و درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با درود فراوان نثار روح پاک شهیدان از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی به خصوص شهیدان جنگ تحمیلی . هدف من از رفتن به جبهه این است که خدمتی به اسلام کرده باشم و دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کرده و البته می دانم که هر انسانی که از این جهان می گذرد هدفی دارد که به همین طریق هدف زندگی خود را پایه ریزی می کند و هدف من الله است یعنی انا لله و انا الیه راجعون بهتر که در این سفر کوتاه توشه آخرت خود را فراهم کنیم و با انجام دادن عبادات و دستورات پیامبران و ائمه دین خود را به اسلام ادا کنیم و به خصوص در این زمان باید به رهنمودهای امام گوش داد و چه بهتر است در این زمان که انقلاب اسلامی در خطر است دین خود را به انقلاب و روحانیت ادا کنیم و من از پدر و مادرم می خواهم که هیچ نگران نباشند و از اقوام و دوستان خداحافظی می کنم امیدوارم مرا حلال کنید .

به امید پیروزی حق علیه باطل

علی اکبر فرار