بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : حسین خیر اندیش

فرزند : اصغر

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۱۳۱۲

محل تولد : روستای مزایجان بوانات

تاریخ شهادت : ۳/۷/۱۳۶۲

محل شهادت : جبهه غرب زبیدات

عملیّات : —–

محل دفن : گلزار شهدای روستای خیرآباد

و خدا خواست که تو رت کشته ببیند و ثواب عظیم شهادت را که وصال اوست نصیحت کند .

شهید بسیجی حسین خیراندیش در روستای مرایجان بوانات دیده به جهان گشود ، بعد از سپری کردن دوران نوجوانی در سن بیست سالگی به شیراز رفت و در کارخانه کاشی سازی مشغول به کار شد . بعد از مدتی با آشنایی با یکی از دوستان خیرآبادی ، به خیرآباد آمد و در همان جا ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و ساکن شد که حاصل ازدواجش چهار فرزند (سه دختر و یک پسر) می باشد . وی به خاطر اینکه بضاعت مالی خوبی نداشت برای در آوردن روزی حلال هر کاری را که مشروع بود انجام می داد تا اینکه بعد از انقلاب از طرف هیئت هفت نفره واگذاری زمین ، قطعه زمین کشاورزی به او رسید و به کار کشاورزی مشغول شد .

با شروع جنگ تحمیلی او نیز احساس وظیفه کرد و خود را در برابر کشور و مملکتش مسوول دانست و با آنکه سن و سالی از او گذشته بود در طی دو مرحله حضور در جبهه ها دین خود را به کشور ادا کرد . در مرحله اول در پایان سال ۱۳۶۰ که در عملیات فتح المبین شرکت کرد و مدت سه ماه در جبهه مشغول به کار شد و به سلامت به خانه برگشت . مرحله دوم حضورش که منجر به شهادت وی شد در تابستان سال ۱۳۶۲ بود که به جبهه زبیدات رفت و بر اثر ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل گردید . شهید خیراندیش نمونه یک انسان کامل بود ، با خانواده خوش رفتار بود و به مردم احترام زیادی می گذاشت . بسیار مهربان و صمیمی بود . هیچ موقع در مورد دیگران بدگویی نمی کرد . دیگران را نیز از این عمل نهی می نمود . نماز را در اول وقت ادا می کرد و در عشق به ائمه از دیگران پیشی می گرفت . به امر به معروف و نهی از منکر عمل می کرد . ایشان عاشق جبهه و جنگ بود و می فرمود : این وطن ، وطن ماست . پس چه کسی باید از آن پاسداری کند . وظیفه تک تک ماست که به فرمان رهبرمان به جبهه ها برویم . ایشان به امام علاقه خاصی داشتند و به تمامی سخنان ایشان گوش  می کردند و با فرمان امام بود که ایشان به جبهه رفتند .

روحش شاد و یادش گرامی باد

از طرف خانواده و فرزند شهید ، حسین خیر اندیش

تابستان ۱۳۷۸

و چنین است وصیت نامه شهید :

باسمه تعالی

اینجانب حسین خیراندیش اکنون که عازم جبهه های حق علیه باطل هستم چند جمله به عنوان توصیع ای برادرانه دارم ، هر چند که بنده کوچکتر از آنم که چیزی به این امت غیور و شهید پرور تذکر دهم .

اسلام تا به دست ما رسیده است با خون های مطهر آبیاری شده و حسین ها و عباس ها فدای بقای آن امام . اکنون این اسلام به دست ما رسیده در حالی که درگیر با کفر است . کفر با تمام وجودش قد علم کرده است تا اسلام را محو نماید و این ماییم که پاسدار و حافظ آنیم . یک لحظه غفلت باعث می شود که این خون های مطهر پایمال شود .

امروز اسلام در جبهه هاست . امروز اسلام در دلایت فقیه خلاصه می شود . بیایید بکوشیم که با حضور خود در جبهه ها رهبر اسلام را یاری دهیم و ای میسر نمی شود به جز با اتحاد و وحدت . پیروزی در جبهه ها ، پیروزی اسلام است و این اسلام است که تنها حامی مظلومان است ، مظلومانی که در به ثمر رسیدن این انقلاب نقش عمده ای داشتند و اگر آن ها نبودند انقلابی هم نبود و پیروزی هم حاصل نمی گردید . باشد که با یاری حق تعالی و همت مردم اسلامی در پیشبرد اهداف مقدس این انقلاب تلاش کنیم . اگر در حمایت از جبهه ها و مقام رهبری سهل انگاری کنیم هیچ نداریم ، نابود می شویم . انقلاب اسلامی مفت به دست ما نرسیده که آنرا مفت از دست بدهیم . این ودیعه ای است الهی که باید با تمام قدرت از آن نگهداری کنیم .

به امید پیروزی اسلام بر کفر جهان

حسین خیر اندیش