بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : سلیم ایزدی

فرزند : محمد

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۶/۶/۱۳۴۴

محل تولد : خرامه

تاریخ شهادت : ۲۸/۷/۱۳۶۲

محل شهادت : بانه – مریوان

عملیّات : والفجر (۴)

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق (ع) – خرامه

در سال ۱۳۴۴ پا به عرصه وجود گذاشت . در شش سالگی به دبستان رفت و تا سال چهارم دبیرستان در خرامه درس خواند . در کنار کسب علم و دانش به ورزش پرداخت که در این زمینه موفق به اخذ جوایزی در رشته های مختلف ورزشی شد . در تاریخ ۵/۱/۱۳۶۲ در اردوی بسیج مستضعفین شرکت کرد و از آموزش های عقیدتی ،‌ نظامی و کوهنوردی مطالبی را فرا گرفت . به گفته خودش که در دفترچه خاطراتش ذکر شده در تاریخ ۱۷/۱۲/۱۳۶۱ تصمیم قطعی برای عزیمت به جبهه گرفت که به علت بیماری موفق نشد . بالاخره در تاریخ ۱۵/۴/۱۳۶۲ برای تعلیم امور نظامی روانه پادگان شهید چمران جهرم شد و پس از اتمام دوره در تاریخ ۱۵/۵/۱۳۶۲ به مقر صاحب الزمان و از آنجا راهی پادگان شهید دستغیب اهواز و در نهایت در پادگان شهید ( دست بالا)ی عیین خوش مستقر گردید . او در جبهه های کله قندی زبیدات ،‌ مهران ، سقز و بانه شرکت کرد تا اینکه در تاریخ ۲۸/۷/۱۳۶۲ مصادف با سیزده محرم در جبهه مریوان در دامنه کوه گرمک عراق در عملیات والفجر۴ به شهادت رسید .

روحش شاد و یادش گرامی باد

و چنین است وصیت نامه گهر باش :

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر تو ای حسین و سلام بر یاران تو که درس شهادت را به ما آموختند . حسین جان هر گاه به یاد روز عاشورا می افتم احساس می کنم که دیگر زندگی با ننگ به چه دردی می خورد و سلام بر تو ای حسی نزمانه ، خمینی کبیر ، ای یاور مستضعفان و ای یاور یتیمان و محرومان . امروز هم من آمده ام که به ندای « هل من ناصراً ینصرنی » تو پاسخ بدهم . امروز هم من آمده ام به ندای خمینی بت شکن ، این یاور مستضعفان پاسخ بدهم . امروز در جنگ ما دو نیرو در برابر هم قرار گرفته اند . در یک طرف جبهه حق و در طرف دیگر جبهه باطل . در یک طرف محرومان ، مستضعفان و یاران حسین و در طرف دیگر کفار ، یزیدیان و منافقین . اگر در صدر اسلام و در روز عاشورا ، شهدا از کودکان ، جوانان و دیگر مردان بودند ، امروز هم در این جنگ در این طبقه هستند . کودکانی همچون علی اصغر و نوجوانانی همچون علی اکبر و پیر مردانی همچون حبیب ابن مظاهر . از همین جا می توان به حق بودن این انقلاب و این نهضت پی برد .

پیام به مردم خرامه :

وحدت خود را در برابر منافقین حفظ کنید و گول آن ها را نخورید . آن ها می خواهند شما را سرگرم به همین مسایل جزئی کنند .

پیام به همکلاسی هایم :

شما هم درستان را ادامه دهید که در آینده برای کشورتان مفید باشید و هر کدامتان توانایی دارید به جبهه بروید .

پیام به خانواده ام :

پدر عزیز و مهربانم تو هم در برابر این مصیبت وارده صبر داشته باش و بیشتر به مسایل روزمره آگاه باش .

و سلام به مادرم که نتیجه شیر پاک اوست که من به اینجا رسیده ام . به برادر کوچکترم سعید قرآن بیاموزید که فردا برای اسلام مفید باشد .

والسلام   سلیم ایزدی – ۱۶/۲/۱۳۶۱ برگرفته از پرونده شهید در بنیاد شهید خرامه