بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : ابوالقاسم کشاورزی

فرزند : احمد علی

عضو : ارتش جمهوری اسلامی ایران

تاریخ تولد : ۱۳۴۴

محل تولد : خرامه

تاریخ شهادت : ۱۴/۸/۱۳۶۲

محل شهادت : سردشت کردستان

عملیّات : والفجر (۴)

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق (ع) – خرامه

شهید ابوالقاسم کشاورزی در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود و از همان طفولیت تحت تربیت صحیح و مذهبی قرار گرفت ، پس از طی دوران ابتدایی و راهنمایی و ورود به دبیرستان بعد از گذراندن سال اول دبیرستان به دلیل مشکلات مالی و فقر اقتصادی تحصیل را رها نموده و به کار آزاد روی آورد با شروع جنگ تحمیلی به ندای رهبر انقلاب لبیک گفته و با اضافه کردن سن خود در شناسنامه وارد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گشت و به دلیل رشادت و شجاعت که از خود در جبهه های جنگ نشان داد موفق به دریافت درجه گروهبان یکمی گردید . در اویل جنگ در جبهه سومار و سر پل ذهاب به خدمت مشغول شد و پس از آن به جبهه سردشت در کردستان اعزام گردید ، قبل از عملیات والفجر(۴) به مرخصی آمد و به دیدار خانواده ، اقوام و آشنایان رفت در تاریخ ۷/۷/۱۳۶۲ برای همیشه با خانواده و اقوام و دوستان خداحافظی کرد و به سوی جبهه سردشت و از آنجا برای پیوستن به دوستان شهیدش پرواز کرد . شهید گروهبان یکم کشاورزی قبل از طلوع آفتاب در تاریخ ۱۴/۸/۱۳۶۲ در عملیات والفجر۴ شربت شهادت را در جبهه سردشت سرکشید و به دیدار خدای خویش شتافت .

خصوصیات شهید ابوالقاسم کشاورزی :

شهید ابوالقاسم مثل دیگر شهدا از رفتار و کردار حسنه ای برخوردار بود و این خصوصیات ، او را درمیان مردم واقوام بسیار عزیز و بزرگوار نموده بود . از جمله خصوصیات اخلاقی وی صله رحم بود که هرگاه از جبهه می آمد از تمام اقوام دیدن میکرد و ازحال ایشان آگاه می شد . به یتیمان فوق العاده احترام می گذاشت و آنها را دوست می داشت . نسبت به افراد خانواده بسیار مهربان بود و پدر و مادر خود را تکریم می کرد . از نظر مذهبی ، بسیار پاک و با ایمان بود . و به ادای فرائض دینی خود همت می گماشت و در جلسات مذهبی شرکت می کرد و دوستان و اهل خانواده را به این مواد سفارش می کرد .

۱) اقامه نماز

۵) رسیدگی به پدر و مادر

۲) صله ی رحم

۶) احترام به افراد جامعه و حفظ حرمت آنها

۳) اطاعت از رهبری و دعای خیر برای امام خمینی (ره)

۷) کسب علم و دانش و تاکید بر تحصیل در مقاطع بالای علمی

۴) دعا برای پیروزی رزمندگان اسلام

ایشان به جبهه و جنگ علاقه خاصی داشتند و با شروع جنگ وارد جبهه شدند ، آرزوی شهادت را یکی از آرزوهای خود از خدا می خواستند که سرانجام نیز بدان دست یافتند .

ایشان با آنکه درجه دار ارتش بودند هیچ گاه با زیر دستان خود با خشونت و تندی برخورد نمی کردند و حتی لباس هایی را که به درجه داران می دادند به سربازان زیر دست خود اهدا می کردند .

روحش شاد و یادش گرامی

از طرف خانواده و برادر شهید

رحمت کشاورزی – ۱۲/۶/۱۳۷۹