بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : نوازالله بذرافکن

فرزند : عبدالله

عضو : ارتش سرباز

تاریخ تولد : ۲۰/۱/۱۳۴۱

محل تولد : روستای کوشک

تاریخ شهادت : ۴/۱۲/۱۳۶۲

محل شهادت : پاسگاه زید

عملیّات : خیبر

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده صالح (ع) – حسن آباد

تو را چه بگویم که عشق را گفته ای! تو را چه بگویم . بگذار تنها خدا بگوید ، در لحظه های سپید حضور ، در وسعت آبی بودن . (کشتگان عشق زنده اند)

شهید نوازالله بذرافکن در هفت سالگی به مدرسه رفت . ابتدایی را در روستای کوشک ، قوام آباد و سفلی به پایان رسند . راهنمایی و دبیرستان را نیز تا سال سوم در خرامه گذراند . سپس ترک تحصیل کرد و به کار کشاورزی پرداخت و مدتی بعد از ترک تحصیل جهت انجام خدمت سربازی به آموزشی رفت و پس از آن به جبهه اعزام شد ک به همراه شهید محمد اسماعیل کارآمد یک تیربار را هدایت می کردند . سرانجام در حمله خیبر در پاسگاه زید عراق با اصابت گلوله توپ به سنگرشان به سوی آسمان ها پروازکرد و به شهادت رسید .

نوازالله جوانی مومن ، مؤدب ، بی آزار ، مردم دوست و زحمت کش بود . با خانواده مخصوصاً پدر و مادر و با مردم با مهربانی برخورد می کرد . جوانی منظم و با انضباط بود ، از بیکاری تنفر داشت و به مسائل مذهبی اهمیت زیادی می داد ، اغلب شبها در مسجد بود وبه نماز جماعت علاقه زیادی داشت و به جبهه علاقه نشان می داد و شهادت را سعادت می دانست .

پیام خانواده شهید :

خدا را در تمام لحظات ناظر و حاضر بدانید و از عذاب و عقاب خداوند در روز قیامت هراسان باشید . به حفظ و حراست از مقام و جایگاه شهدا برخیزید و راه و اندیشه شهدا را ادامه دهید .

والسلام

از طرف خانواده و پدر شهید تابستان ۱۳۷۸