بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : محمد اسماعیل کارآمد

فرزند : ابوالقاسم

عضو : سرباز

تاریخ تولد : ۱۳۴۲

محل تولد : روستای کوشک

تاریخ شهادت : ۴/۱۲/۱۳۶۲

محل شهادت : پاسگاه زید عراق

عملیّات : ——

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده صالح (ع) – شهید آباد

شهید کارآمد تا سال چهارم ابتدایی درس خواند و به مار کار کشاورزی پرداخت . پیش از رسیدن به سن خدمت سربازی ازدواج کرد و مدتی پس از ازدواج برای انجام خدمت سربازی عازم جبهه شد که به همراه شهید نوازاله بذرافکن ذر یک مکان مشغول به خدمت شدند و هر دو در تاریخ ۱۴/۱۲/۱۳۶۲ در پاسگاه زید عراق به شهادت رسیدند .

شهید کارآمد باخانواده و با مردم مهربان و صمیمی بود . برای خانواده احترام زیادی قائل بود . مردمی که او را می شناختند و دوستش داشتند ، واجبات دینی را محترم می شمردند و هر روز که قرآن تلاوت می کرد و در مراسم های مذهبی شرکت می کرد . در تمام عمرش به کار و فعالیت پرداخت . به امام خمینی (ره) علاقه خاصی داشت و جنگ و جهاد را فریضه واجبی می دانست .

روحش شاد و یادش گرامی

و چنین است وصیت نامه گهر بارش :

بسم رب الشهداء والصدیقین

انا لله و انا الیه راجعون

. . . با درود فراوان به پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) و سلام بر ائمه معصومین و وارثین خط سرخ شهادت و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی و با سلام به روان پاک شهیدان صدر اسلام تا انقلاب اسلامی ایران و سلام فراوان به خانواده های شهدا و مجروحین و اسرا . اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علیا ولی الله . . .

اکنون در عصری وارد شده ایم ، مظلوم که از هر طرفی کشورهای مرتجع به سرکردگی امپریالیست جهانی شرق و غرب می خواهند سوء استفاده کنند . لکن می توانیم از این موقعیت استفاده صحیح نماییم چرا که همه ما در محضر خدا هستیم . توجه داشته باشید که اگر احراف پیدا کنیم از این امتحان الهی مردود خواهیم شد . . . یاد آورید نهضت خونین عاشورای حسین ابن علی (ع) . . . شما در کدامین مکتب و ارتش سراغ دارید که پدری فرزند شیر خوارش را قربانی حریت و شرافت و تداوم مکتب کند . اکنون ای امت حزب اله مثل آقا امام حسین شهید دهید تا جاوید و جاودانه بمانید . شهادت یک مرگ تحمیلی نیست ، بلکه چیزی است که انسان با تمام شئون و آگاهی که دارد این مرگ شرافتمندانه را خود انتخاب می کند . ما سربازان امام زمامانیم (عج) و ما درس شهادت از حسین ابن علی (ع) آموخته ایم . ما درس مبارزه و شجاعت و شهادت از کسی آموخته ایم که خون جوانش علی اکبر در رگ های ما جریان دارد . اکنون خون حسین (ع) نمی خشکد . گویی اینکه در کربلای ایران به خون حسین (ع) می درخشد . وقتی که مقصد و هدف خدا باشد و مقصد و هدف برای یک فرد مسلمان یا جمیع مسلمین مشخص شد ، مرگ شرافتمندانه برای او آسان می شود . . . اینجا باید شعار حسین (ع) را تکرار کنیم « هیهات من الذله » . ای استکبار شرق و غرب ، ای کشورهای شرق و غرب ، ای صدام کافر ما شیفتگان خط سرخ شهادتیم ، در این سرزمین ما رهبری روشن ضمیر چون خمینی عزیز داریم که درس مبارزه و راه آزادی و (مبارزه با) ظلم و استبداد را به ما می آموزد و آنچنان درس به جهانیان خواهیم داد که بدانند که زیر بار ظلم نرفتن و چگونه زندگی کردن را . . . برنامه ما ایمان ، عدالت و تقوا در برابر کفر و بی تقوایی است و آن موقع در برابر یزید حال در برابر استکبار جهانی شرق و غرب و صدام افلقی . اسلام در هر زمان احتیاج به خون دارد ، باید همه ما بکوشیم تا عدالت و تقوا و ایمان و سلام و کشورمان حفظ شود . دعا کنید تا امام زمان مهدی موعود (عج) بیاید و ریشه ظلم و استبداد را بر کند .          انشاءاله

تقاضا می کنم دست از یاری اما برندارید و گوش به فرمان امام باشید . خدای مرگ و زندگی را آفرید تا بیازماید که کدامیک از شما درست کارید یعنی دنیا که تنفیق و ترکیبی از موت و حیات است ، آزمایشگاه نیکوکاری بشر است . باید توجه داشت که آزمایش خدا ، برای نمایان ساختن یک استعداد ، همان رشد دادن و تکامل دادن آن است . . . اگر این حقیر ، سرباز امام زمان لیاقت شهادت را یافتم از پدر و مادرم و همسرم و برادرانم و خواهرانم و دیگر بستگانم می خواهم که نگران نباشند که امانت را پس می دهند ، خدایا صبر و اجر به خانواده های شهدا بفرمایید و همه ما و شماها را هدایت فرمایید . خدایا امام عزیزمان را حفظ بفرمایید و در خاتمه استدعا می شود که برای تداوم انقلاب بکوشید و پشتیبان ولایت فقیه باشید و خداون روحانیتی که متعهدند و برای اسلام و مسلمین خدمت می کنند حفظ    می کند .

والسلام

از طرف خانواده و پدر شهید  – ۶/۶/۱۳۷۸