بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : اسماعیل ایزدی

فرزند : محمد حسن

عضو : سرباز وظیفه

تاریخ تولد : ۱۳۴۵

محل تولد : خرامه

تاریخ شهادت : ۲۳/۱/۶۷

محل شهادت  : ارتفاعات الحدید – مریوان

عملیات : بیت المقدس ۵

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق (ع) – خرامه

آنگاه که حرکتی الهی صورت می گیرد و آنگاه که شعله ای شروع به افروختن نور می کند تنها پروانه هایی به دور آن به گردش در می آیند که عاشق این مسیرند و آنقدر هم پرواز می کنند و خود را به آتش غشق می زنند که وجودشان سوخته و فدای معشوق می شوند .

شهید اسماعیل ایزدی در سال ۱۳۴۵ در شهر خرامه متولد شد . دوران کودکی خود را در خرامه و در کنار پدر و مادر خود گذراند و پس از آن وارد مدرسه ابتدایی شد و تا سال اول دبیرستان ادامه تحصیل داد و سپس ترک تحصیل کرده و به کارگری و بنایی پرداخت تا این که به سن سربازی رسید و عاشقانه دفترچه اعزام به خدمت را گرفت و پس از آموزش به سوی جبهه غرب اعزام گردید . در اواخر خدمت سربازی در عملیات بیت المقدس (۵) شرکت کرد و خونش ارتفاعات الحدید را رنگین ساخت و شهیدی بر شهدای شاهد اضافه شد .

خصوصیات شهید :

ایشان فردی با اخلاق و مهربان و دلسوز نسبت به خانواده و مردم بود . فردی متدین و نماز خوان و با خدا بودند .همیشه خدا را شکر می کردند که باب شهادت را بر روی بندگانش گشوده است و می گفت: ای خدای حسین تو را سپاس می گویم که باب شهادت را بر روی بندگانت باز نمودی . من آزادی خود را به هیچ چیز حتی با حیات معامله نمی کنم . شهید آن قدر شهادت را دوست داشت که بامجروح شدن در عملیات بیت المقدس (۵) ، میدان جنگ را ترک نمی کند و آن قدر پیش می رود که در بالاترین ارتفاعات الحدید خود را به خدایش می رساند و از آنجا عروج می کند .

روحش شاد و یادش گرامی باد

از طرف خانواده و برادر شهید ابراهیم ایزدی ـ فروردین ۱۳۸۰