زندگی نامه و وصیت نامه شهید حیدر زارع

شهید: حیدر زارع

نام پدر: محمد نبی

عضویت: بسیج

تاریخ و محل تولد: ۱۳۰۷- روستای مهریان

تاریخ و محل شهادت: ۲۲/۵/۱۳۶۵– جزیره مجنون

آرامگاه: گلزار شهدای روستای رحمت آباد

شهید به معنای حاظر، ناظر، گواه، و گواهی دهنده، خبر دهنده راستین و امین، آگاه و نیز به معنی محسوس و مشهود، کسی که همه چشم ها به او است. نمونه، الگو و سرمشق است.

بسیجی شهید حیدر زارع در سال ۱۳۰۷ در روستای رحمت آباد کربال متولد شد و زندگی با برکت خود را در کانون مهر و محبت خانواده و در کنار پدر و مادرش آغاز کرد. بر خلاف دیگر هم سن و سالانش که در اوایل کودکی راهی مدرسه یا مکتب می شدند، حیدر به علت مشکلات خانواده نتوانست بهره ای از علومی که در مکتب و مدارس آن زمان داده می شد، ببرد. مانند خیلی از کودکان که مشکلات اقتصادی آنها را اجبارا ًبه کار مشغول می کرد، ایشان نیز به کار در مزرعه و کارگری روی آورد. در ایام جوانی در مغازه بقالی مشغول به کار شد، با شروع جنگ تحمیلی او نیز احساس وظیفه کرد و بیش از پنج بار به جبهه رفت تا دین خود را  به سرزمین و مملکت خود ادا کرده باشد، آخرین اعزامش اوایل تابستان سال ۱۳۶۵ بود. آخرین سفر، آخرین حضور، آخرین وداع، آخرین نگاه، آخرین دیدار. پس از مدتی در میعادگاه های شهدای عزیز، جزیره مجنون حضور پیداکرد، او با تدارک توشه آخرت در روز ۲۲/۵/۶۵  ندای لبیک یا الله را سرود و هنگام برگشتن از
خط مقدم به همراه تعدادی از همرزمانش مورد اصابت گلوله توپ ۱۳۵ قرار گرفت و به سوی معشوق ازلی پرواز کرد و به شهادت رسید.

روحش شاد و یادش گرامی باد

خصوصیات شهید حیدر زارع:

شهید حیدر زارع انسانی مومن، فردی مبارز و اسوه ای نمونه در اخلاق و ادب برای همه اهل خانواده و بخصوص فرزندان خود بوده و هست. به صله رحم اهمیت زیادی می داد، در ماههای محرم همیشه علمدار بود و به اهل بیت علاقه خاصی داشت.

پیام خانواده شهید:

مردم باید بدانند که هر چه دارند از شهدا دارند. ای مردم! نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

«بسم الله الرحمن الرحیم»
بنام او که عرشش به قطره های اشک یتیمان به لرزه در آید و به یاد آنکه عشقش قلب عاشقان بیفزاید. بنام ا… و بیاد مهدی عزیز و یاد حسین شهید و شهدای کربلا و کربلاهای ایران.
خداوند می فرماید هرگاه هرچه از شما بگیرم یا مثل آن یا بهتر از آن را به شما می دهیم و همچنین این گرفتن ها و دادن ها برای امتحان شماست مرگ و موتها انسان را تحت تأثیر قرار می دهد که آری بسیار و بسیار باید به فکر رفتن بود تا بحال هرچه بفکر مرگ بودیم اکنون باید آن را در لحظات عمر خود ضرب کنیم و بسیا بیاد مرگ خود باشیم و حبیب ابن مظاهر گونه در راه خدا قدم برداریم.
اینجانب حیدر زارع فرزند نبی اهل روستای رحمت آباد کربال از امت حزب ا… می خواهم که حداقل شبهای چهارشنبه و جمعه دعای کمیل و توسل بیاد من و شهدای دیگر برگزار نمائید و همچنین از امت شهیدپرور روستای رحمت آباد و حومه می خواهم نگذارند پیر جماران تنها باشد و مشت محکمی در دهان صدام و منافقین داخلی بزنید و جبهه ها را خالی نگذارید و از کمکهای پشت جبهه دریغ نورزید و همیشه دعای خیرتان برای امام و رزمندگان اسلام باشد.
از امت حزب ا… که زحمت می کشند و در هوای گرم در تشییع جنازه من شرکت می کنند تشکر می کنم و انشاا… که همگی شما را سرور شهیدان حسین ابن علی اجر دهد.