رمضان ایزدی

بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید :رمضان ایزدی

فرزند : حسنعلی

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۴/۳/۴۵

محل تولد : سلامت آباد

تاریخ شهادت : ۱/۵/۶۲

محل شهادت : حاج عمران

عملیّات :والفجر ۲

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده ابراهیم سلطان آباد

سلام به لاله های خونین ، سلام به واژه تکبیر ، سلام به قناری به خون  خفته ام ، سلام به افتخار مملکتم سلام به گرمی خونهای تازه به زمین ریخته و سلام به شهیدانی که رفتند و سوختند و برای ما روشنایی ایجاد کردند تا ما در سیاه چال تاریخ فرو نرویم.

آری ، شهید ما و دیگر شهدا عشق را زمزمه کردند . آنها عشق را با تمام وجود لمس کردند ، آری در این عشق ، عاشق شهدا بودند . و چه زود به معشوق خود رسیدند. خداوندا با چه بیانی می توان شهیدان را توصیف کرد. چگونه می توان از شهیدان نوشت ، کلمات برای توصیف کردن مقام والای شهید محدود است.

شهید رمضان ایزدی در خانواده ای محروم متولد شد و در دامان مادر و سرپرستی پدر به سن بلوغ رسید و از آنجا که نظر لطف خداوند شامل حال بندگان خوب و خالص می باشد در خانواده ای پرورش یافت که درد جامعه را حس می کرد و در برابر سختیها و پیش آمدها چنان صبر می کند که نشان از صبر و استقامت و تعهد به اسلام و قرآن می باشد . رمضان در سن هفت سالگی در روستا به مدرسه رفت و با کار در مزرعه کشاورزی مخارج تحصیل خود را در می آورد و بدین شکل تا کلاس پنجم ابتدایی درس خواند و به علت مشکلات زندگی مجبور شد که مدرسه را ترک کند . بعد از ترک تحصیل به یاری پدر به کار کشاورزی پرداخت تا اینکه در اوایل سال ۶۲ ازدواج کرد. مدت سه ماه با همسرش زندگی کرد که شور و عشق جنگ و شهادت ، لذات آغازین زندگی را از یاد او برد و چنان شیفته جنگ و شهادت و خدمت به اسلام شد که پس از سه ماه زندگی مشترک با همسرش ، با جمعی از دوستان هم محلی اش داوطلبانه راهی جبهه های نور علیه ظلمت گردید. و در حمله بزرگ والفجر ۲ شرکت کرد و در تاریخ ۱/۵/۶۲ در حین حمله به متجاوزین بعثی از ناحیه پا زخمی شد و چون ایرانیها منطقه عملیاتی را از دست داده بودند و نتوانسته بودند او را به عقب بیاورند ، مزدوران عراقی او را دیده و با شلیک گلوله به سر او ، وی را به شهادت رسانده بودند.

روحش شاد و یادش گرامی باد

خصوصیات شهید رمضان ایزدی:

همیشه لبخند به لب داشت و رفتارش در خانه بسیار خوب بود ، در خانه و بیرون پدر و مادر را یاری می داد و به آنها بسیار احترام می گذاشت تا آنجا که امکان داشت به مردم کمک می کرد . ایشان نماز را سر وقت می خواند و بعد از اقامه نماز آیاتی چند از قرآن را تلاوت می کرد و در مراسم دعای کمیل و توسل شرکت می نمود . خواهرانش را به حفظ حجاب توصیه می کرد . او عاشق جبهه بود و دو بار به جبهه رفت تا به آرزوی خود –شهادت – دست یافت.

ایشان امام خمینی(ره) را بسیار دوست داشت. همیشه به سخنانش گوش می داد . ایمان او آنقدر زیاد بود که حتی در شب دامادیش دعای کمیل را فراموش نکرد.

یادش گرامی

از طرف خانواده و برادر شهید منوچهر ایزدی ۹/۳/۸۰

و اینچنین است وصیت نامه گهربارش:

بنام خداوند در هم کوبنده ظلم و ستم

انشاالله تعالی همانطوری که آرزوی همه ماست این انقلاب را به رهبری امام عزیز به انقلاب حضرت بقیه الله العظم حضرت امام مهدی (عج) پیوند خواهیم داد که انقلاب اسلامی می باشد. فراموش نکنید دنیا به آخر می رسد ، سعی کنید به دنیا دل نبندید و خود را مهیای سفر آخرت کنید . فراموش نکنید امام زمان شما ، حضرت مهدی (عج) است لحظه ای از دعا برای سلامتی و ظهور ایشان غفلت نکنید . گرفتاریها و مشکلات خود را با واسطه آن حضرت رفع و حل کنید.

. . . انشا الله با تمام قدرت کوشش کنید تا هرچه زودتر امام زمان (عج) حضرت مهدی موعود ظهور فرمایند. اطلاعات و معرفتتان را نسبت به امام زمان (عج) زیاد کنید . دلتان با امام زمان انس بگیرد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته  –  رمضان ایزدی