علی اصغر ابراهیمی

بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید :علی اصغر ابراهیمی

فرزند : محمود

عضو : بسیج

تاریخ تولد :۱/۲/۴۷

محل تولد : شهید آباد

تاریخ شهادت :۲/۱/۶۱

محل شهادت : شوش

عملیّات :فتح المبین

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده عقیل (ع) شهید آباد

نوجوان شهید علی اصغر ابراهیمی در خانواده ای فقیر و مستضعف پا به عرصه جهان گذاشت . پدرش او را با چوپانی و زحمت کارگری بزرگ کرد و در سن ۶ سالگی او را به مدرسه فرستاد که موفق شد تا کلاس سوم راهنمایی به تحصیلات خود ادامه داد. او که از شور انقلابی خاصی برخوردار بود با شروع جنگ ، نا آرام و بی قرار گشت تا اینکه در سال ۱۳۶۰ به جبهه رفت و توانست در عملیات فتح المبین در منطقه عملیاتی شوش شرکت کند که بعد از مدتی مبارزه در تاریخ ۲/۱/۶۱ بر اثر انفجار مین شربت شهادت را نوشید و شهید شد.

خصوصیات شهید

ایشان فردی مصلح بودند و دوست داشتند همیشه بین مردم صلح و صفا برقرارباشد . ایشان فردی مذهبی و مقید به اصول اسلامی بودند . سفارشهای ایشان به خانواده ، پیروی از امام و روحانیت ، حمایت از جبهه ها و رعایت دستورات اسلام بود ، ایشان مدرسه را بخاطر جبهه و جنگ ترک کرد.

سخن شهید:

مردم بسیار خوبند ،از مشمولین انتظار داریم که بیشتر به فکر انقلاب و پاسداری از خون شهدا باشند و نگذارند مردم نسبت انقلاب بدبین باشند شهدا از شما انتظار دارند که به فکر مردم باشید. و اینگونه است که اگر به وصیت نامه شهدا جامه عمل بپوشانیم ، راهشان را ادامه داده ایم و از خونشان صیانت کرده ایم.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

از طرف خانواده و همرزم شهید ، اسماعیل عباسی ۱۲/۶/۷۹

و چنین است وصیت نامه شهید :

پدر مهربان و مادر عزیزم                                          سلام علیکم

اکنون که اینجانب توفیق شهادت نصیبم گشته است خدا را شکر کنید که توانستید چنین فرزندی را تربیت کنید و در راه خدا فدا نمایید . پدرم ، مادرم؛ می دانم تا وقتی در دنیا بودم فرزند خوبی برای شما نبودم و همیشه شما از دست من ناراحت بودید . اکنون از شما می خواهم که مرا حلال کنید و آن گناهان را نادیده بگیرید و از من راضی باشید . از شما می خواهم که برادران و خواهرم را با احکام اسلامی آشنا نمایید و در این مورد آنها را به نزد افراد متدین بفرستید تا به آنها احکام اسلامی بیاموزند و از شما می خواهم که هیچ ناراحت من نباشید.

و تنها پیامی که برای مردم ایران دارم این است که :

به کلمه ( لااله الا الله )بیندیشید و به آن عمل نمایید.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته  ۲۸/۱۱/۶۰