علی اصغر داورپناه

بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : علی اصغر داور پناه

فرزند :امیر

عضو : سپاه ـ پاسدار وظیفه

تاریخ تولد : ۱۳۴۶

محل تولد :روستای نور آباد

تاریخ شهادت :۴/۲ /۱۳۶۷

محل شهادت  : جزیره مجنون

عملیات : ـ

محل دفن : گلزار شهدای روستای جیان

شهید داور پناه پس از طی دوران کودکی وارد دبستان روستای خود شد و پس از اتمام این دوره جهت ادامه تحصیل راهی شیراز شد و مقطع راهنمایی را با موفقیت پشت سر گذاشت و به علت کهولت پدر و عدم توانایی او در انجام امور کشاورزی تحصیل را رها کرد و به یاری پدر و مادرش شتافت و به کشاورزی روی آورد ، مدتی پس از کار در ابتدای سال ۱۳۶۵ جهت خدمت به کشورش به عنوان بسیجی راهی جبهه غرب شد و مدت سه ماه خدمت شد و به سلامت به خانه بر گشت و به کار کشاورزی ادامه داد ، بعد از اتمام کار کشاورزی ، برای بار دوم نیز به مدت سه ماه عازم جبهه کردستان شد و دوباره به سلامت به خانه برگشت و مشغول کار شد . پس از مدتی با توجه به این که قرار بود از خدمت سربازی معاف شود داوطلبانه جهت انجام خدمت سربازی خود را معرفی کردو پس از فراگیری آموزش راهی جنهه جنوب شد ، پس از یک ماه خدمت در عملیات کربلای چهار از ناحیه سر و کمر دچار موج گرفتگی شد و در بیمارستان مشهد بستری گردید تا اینکه بهبودی لازم را حاصل نمود و جهت انجام بقیه خدمت سربازی راهی جبهه شد . مدت ۱۷ ماه خدمت نمود تب اینکه در تاریخ ۴/۲/۶۷ یعنی ۱۹ روز پس از آخرین اعزامش در جبهه جزیره مجنون جهت حمل ماسک ضد مواد شیمیایی با یکی از دوستانش با موتورسیکلت عازم منطقه شیمیایی شد که بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و از همان جا به سوی معبودش پرواز نمود .

علی اصغر فردی متواضع و فروتن بود . بسیارمهربان و دوست داشتنی . بطوری که مورد توجه مردم قرار گرفته بود . در برخورد با مردم و خانواده همیشه خنده رو و بشاش بود ، هیچ وقت با تلخی و ناراحتی با خانواده و مردم برخورد نمی کرد ، با پدر و مادر با کمال متانت و وقار برخورد می کرد . هنوز هم مردم هنگامی که نام ایشان را می شنوند از خوبی های او سخن می گویند . علی اصغر شخصی با ایمان و با خدا بود . علاوه بر اینکه خود نماز و عبادت های واجب را به جا مب آورد دیگران را نیز به این مهم سفارش می کرد . جبهه را دوست داشت و در مورد شهادت می فرمود :‌ شهادت نعمتی بس عظیم است که متعلق به بندگان خاص خداست . او جبهه و جنگ را وسیله آزمایش انسان ها در راه خدا می دانست .

 

پیام خانواده شهید :

تنها و مهمترین انتظار خانواده شهدا از مردم و مسئولین ، اجرای دستورات الهی و انبیاء و اولیاء و صالحان خداست که همان خواسته شهدا و ادامه راه آن ها می باشد . ما از مردم می خواهیم که در راه رضای خدا گام بردارند و در همان حال که نیازهای مادی و معنوی خود را برآورده می کنند این واقعه بزرگ یعنی جبهه و جنگ و شهادت را به ذهن بسپارند و به کوچکترها و نسل های آینده بیاموزند و شهادت را مرتبط با خدا و سرمشق گرفته از آقا امام حسین (ع) بدانند .

والسلام

با همکاری خانواده و برادران شهید

 علی و محابد داور پناه –۷/۶/۱۳۷۸