علی اکبر آ دوستی       بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : علی اکبر آدوستی

فرزند : قلی

عضو : سپاه – پاسدرا وظیفه

تاریخ تولد : ۸/۱۲/۱۳۴۳

محل تولد :

تاریخ شهادت : ۲۶/۱۲/۱۳۶۶

محل شهادت : جبهه خرمال

عملیات : والفجر (۱۰)

محل دفن :  گلزار شهدای روستای کفدهک

 شهید علی اکبر آدوستی در خانواده ای روستایی به دنیا آمد در همان ایام طفولیت مادرش را از دست داد و در مرگ تگیه گاه عاطفی خانواده به سوگ نشست . زندگی او و خانواده اش با سختی و مشقّت می گدشت و علی اکبر با دسترنج و و حاصل زحمات پدر و کمک های خودش توانست تا سال دوم راهنمایی درس بخواند ، اما همین مشکلات سختی و بی بضاعتی خانواده از نظر مالی و اقتصادی علی اکبر را به ترک تحصیل وادار کرد ، شهید علی اکبر آدوستی بعد از ترک تحصیل به کار و تلاش مشغول شد و پس از پنج سال زحمت و تلاش توانست به زندگی خود سر و سامانی بدهد و ازدواج کند و تولد تنها فرزندش که یک دختر بود راهی جبهه شد و بعداً به عنوان پاسدار وظیفه جهت انجام خدمت مقدس سربازی به جبهه رفت و به انجام وظیفه مشغول شد ، حدوداً نیمی از خدمتش گذشته بود که در عملیات والفجر (۱۰) شرکت کرد و در حالی که این عملیات مجروح شده بود و با یک آمبولانس به پشت جبهه انتقال می یافت ماشین حامل ایشان مورد اثابت بمب شیمیایی قرار گرفت و ایشان به همراه تعدادی از رزمندگان به شهادت می رسند .

علی اکبر فردی متواضع ، خوش برخورد متبسّم و دوست داشتنی بود ، با خانواده و دوستان ، هم محلی ها وهمرزمانش محترمانه برخورد می کرد در حد توان نسبت به صله رحم می گوشید ، هیچ کاه در حال عصبانیت دیده نشد و هیچ گونه مورد خلاف شئونات اخلاقی در ایشان مشاهده نشد .

علی اکبر معتقد به خدا قرآن و دین اسلام بود ، به نماز و روزه اهمیّت زیادی می داد و به آن زیاد سفارش می کرد . علاقه خاص به امام حسین (ع) داشت و به روز قیامت و رسیدگی به اعمال انسان اعتقاد خارق العاده ای داشت .

ایشان شهادت را آرزوی بزرگ خود می دانست و همیشه از خدا وصول آن را می طلبید ، او عاشق مبارزه در راه حق و ایثار در جبهه ها بود و می گفت : میدان مبارزه ما ، میدان جنگ است . میدان جهاد ایثار است ، یک ساعت در جبهه بودن به یک عمر می آزرد .

روحش شاد

 

پیام خانواده شهید :

ما از مردم و مسئولین می خواهیم که حرمت خون شهدا را نگه دارند ، با پیروی از ولایت فقیه در راه صراط مستقیم گام بردارند و لحظه ای از یاد خدا غافل نباشند ، به پیام و وصیّت نامه شهدا گوش فرا دهند ، شهدا را الگوی خود قرار دهند ، کاری کنند که شهدا از آنها راضی باشند عشق به ایثار و شهادت را حفظ نمایند . الان که جنگ تحمیلی نیست ، ولی دفاع از آرمانهای امام و شهدا همیشه هست ، مواظب حرکت های دشمنان باشید ، با بی حجابی و بد حجابی در همه حال مبارزه کنید ، نگذارید خون شهدا عزیز و گرانقدرمان پایمال شود .                                                                                                                       والسلام

از طرف خانواده و دوست شهید علی اکبر نصیری

 ۱۴/۵/۱۳۸۰