بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : عیدی محمد کشاورزی

فرزند : نصراله

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۴/۲/۴۱

محل تولد : خرامه

تاریخ شهادت : ۷/۱/۶۱

محل شهادت : شوش – عین خوش

عملیّات :فتح المبین

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق (ع) خرامه

کودکی شهید کشاورزی پر از حوادث تلخ بود ، در ۲ سالگی از بام خانه به زمین افتاد ، در ۳ سالگی در حوض آب افتاد و تا مرز خفگی پیش رفت که او را نجات دادند ، یکبار نیز مریضی شدیدی عارضش شد ، اما از آنجایی که سرنوشتش چیزی غیر از مرگ در بستر بیماری یا حوادث بود خداوند هر بار او را از مرگ حتمی نجات می داد. در سن ۷ سالگی به مدرسه رفت و تا کلاس سوم راهنمایی درس خواند با اوج گرفتن مبارزات مردم به رهبری امام در سال ۵۶-۵۷ ، شهید بزرگوار همراه مردم در شیراز و خرامه در راهپیمایی ها شرکت می کرد و حتی در ۲۲ بهمن هنگام آزاد شدن شهربانی شیراز به دست امت حزب الله فعالیت زیادی از خود نشان داد . بعد از پیروزی انقلاب با عده ای از جوانان در حوالی کلبه سعدی شیراز و جاده کفترک و کوی شهید جلیل به پاسداری از انقلاب پرداخت . و بعد ها با همکاری در این گروه مقاومت به عضویت بسیج سپاه شیراز در آمد و در سال دوم جنگ در سال ۱۳۶۰ به جبهه مریوان –برای اولین بار – اعزام شد . پس از مدت ۳ ماه خدمت از مریوان برگشت و حدود ۳ ماه در سپاه خرامه بعنوان پاسدار موقت به خدمت پرداخت که در نیمه اول پاییز سال ۱۳۶۰ پس از ۳ ماه دوباره به دوستانش پیوست . در زمستان ۱۳۶۰ پس از اتمام دوره آمادگی به جبهه اهواز اعزام شد و پس از چند روز به عین خوش منتقل شد .در مرحله سوم نیز به همین منطقه عملیاتی (عین خوش ) اعزام گردید و با دوستان شیرازی اش جزء نیروهای ویژه زیر نظر تیپ امام حسین (ع) مستقر در پادگان عین خوش به خدمت مشغول شدند تا اینکه در اوائل سال ۱۳۶۱ در عملبات فتح المبین شرکت کردند و در صبحگاهی به همراه دوستانش جهت ضربه زدن به نیروهای بعثی وارد منطقه عملیاتی می شوند که یکی از دوستانش به شهادت می رسد و عیدی محمد برای عقب کشیدن جنازه دوستش می رود که به شهادت می رسد. و جنازه او بر روی زمین می افتد که دوست دیگرش برای نجات او می رود و او هم شهید می شود که بعد از سه روز پیکرشان به عقب کشیده می شود.

خصوصیات شهید عیدی محمد کشاورزی:

شهید عیدی محمد کشاورزی نسبت به تمام فامیل چنان رفتاری خوش و برخوردی مهربانانه داشت که همه فامیل او را دوست می داشتند . مخصوصاً که تنها فرزند پسر خانواده بود از کودکی امانت داری را در خانه رعایت می کرد و عشق و علاقه خود را به مذهب نشان می داد . همیشه به مسجد می رفت و خانواده و دوستان را به رعایت حجاب اسلامی ، حمایت از انقلاب اسلامی  رهبری امام خمینی، تدین و دینداری ، احترام به روحانیت مبارزه با منافقین سفارش می کرد.

این شهید عزیز در زمان بنی صدر که به خدمت در جبهه مشغول بود در جبهه، نامه هایی که می نوشت خیانت بنی صدر را یادآوری می کرد و حال آنکه بنی صدر رئیس جمهور رسمی ایران بود.

روحش شاد و یادش گرامی باد

از طرف خانواده و خواهر شهید  تابستان ۷۸

و اینچنین است وصیت نامه اش:

بسم الله الرحمن الرحیم

بنام خداوند بخشنده مهربان که زنده گردانید و می میراند.

الحمدالله که در خانه مسلمان بدنیا آمدم و شکر خدا که جنایتهای از خدا بیخبران را دیدم و از این باب آگاهانه تشنه احکام اسلامی و حکومت اسلامی گشتم ، باز الحمد الله که حکومت اسلامی را دیدم و سپاس بی کران به درگاهش که به من منت نهاده و راه راست را نشانم داد و به پاسداری از اسلام و حفاظت احکام مقدس قرآن و حریم مسلمانان راهنماییم کرد.

با حمد و ثنا به پیشگاهش که از باب کرمش ، حیاتم را در این صفحه تاریخ مقرر فرمود که از باطل بخوبی تمیز داده شود. . .

. . . و رحمت خدا به شیر پاک مادرم که هدایتم را مدیون شیر حلال و دامن مسلم پرور او می دانم که اینک برای دوام جبهه حق ، امانتش را در راه اسلام هدیه کرده و با قدردانی از پدر پیرم که عمری با درآمد اندک ولی حلال ، رنج معیشت زندگی را متحمل شد . . .با این بینش که مختصری از آن را بیان داشتم برای احیای اسلام عزیز و نابودی دشمنان انسانیت و شرف و حیثیت و حریت و آزادی می رویم تا پرچم لااله الا الله و محمد رسول الله را بر سراسر جهان برافراشته داریم . که این اراده خداست.    انشاالله

(( یریدون لیطفئو نورالله بافواههم ولله متم نوره ولو کره الکافرون . . ))

والسلام