بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : ابوالحسن بخشی

فرزند : حسین

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۱۳۲۹

محل تولد : روستای شهید آباد

تاریخ شهادت : ۳۰/۳/۱۳۶۳

محل شهادت : جاده شیراز

عملیّات : —–

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده عقیل – شهید آباد

شهید ابوالحسن بخشی در روستای شهید آباد و در خانواده ای مذهبی و اصیل به دنیا آمد . پدرش به خاطر ارادتی که به مولای متقیان امام علی (ع) داشت او را ابوالحسن نامید . ابوالحسن بعد از ایام کودکی راهی مدرسه شد و شش سال ابتدایی را تمام کرد و بعد از آن ترک تحصیل نمود و مدتی بعد به خدت سربازی رفت . وسپس به خارج از کشور عزیمت کرد و پس از بازگشت به حرفه کشاورزی  پرداخت . و بعد از آن ازدواج و صاحب چهار فرزند (دو دختر و دو پسر) شد و با شروع جنگ تحمیلی کار را کنار گذاشت و عازم جبهه شد . مدتی در جبهه ها خدمت کرد تا اینکه در تاریخ ۳۰/۳/۱۳۶۳ در حال انجام وظیفه در حال گشت نگهبانی در جاده شیراز تصادف نمود و به شهادت رسید .

شهید ابوالحسن بخشی از اخلاقی کاملا اسلامی برخوردار بود حتی نسبت به افراد کوچکتر از خود نیز خوش رفتاری می کرد آنان که او را می شناختند اعتراف داشتند که میان ابوالحسن ۳۰ ساله با دیگر جوانان هم سن و سالانش تفاوت زیادی وجود داشت . ایشان جوانی آرام و ساکت ولی اندرونی پرغوغا داشت که تا قبل از شهادتش شناخته نشد . او از سنین کودکی اش علاقه خاص نسبت به نماز و مسجد داشت و عمده سفارش های او رعایت مسائل اسلامی و حفظ ارزش های دینی بود . به اقامه نماز و گرفتن روزه تاکید زیادی داشت .

به جبهه و جنگ علاقه زیادی داشت و از زمان شروع جنگ تا زمان شهادتش اکثرا در جبهه بود . همیشه سفارش می کرد که نباید جبهه ها را زنده نگه داریم تا بزرگترین هدیه الهی را که شهادت است نصیب خود کنیم . به اما راحل انس و علاقه زیادی داشت و معتقد بود انقلابی را که امام بزرگوار به وجود آورده است باید تا پای جان از آن محافظت کنیم . و خود نیز در سالروز ضربت خوردن امام علی (ع) برای صیانت از انقلاب اسلامی و در راه دفاع از مملکت اسلامی خویش به شهادت رسید .

روحش شاد و یادش گرامی باد

از طرف خانواده شهید و فرزند شهید

کبری بخشی – ۱۰/۶/۱۳۷۹

وچنین است وصیت نامه شهید :‌

بسم الله الرحمن الرحیم

« و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا با احیاء عند ربهم یرزقون »

درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی و سلان بر تمام شهیدان که با خون به تمام کشور های ابر قدرت نشان دادند که ما پیرو امام حسین هستیم که گفت :‌ « هیهات مت الذله » اکنون که من عازم جبهه های حق علیه باطل هستم از خداوند سبحان می خواهم که مرا جزء بندگان صالح و شایسته خود قرار دهد و شهادت را که یکی از بزرگترین نعمت هایش است نصیبم کند .

اکنون که فرمان امام عزیز لبیک گفتم و به طرف جبهه ها حرکت کردم که فریاد امام حسین (ع) را به گوش همه کشورهای تحت ستم جهانخواران برسانم که   گفت :‌ اگر با کشتن من دین محمد برقرار می ماند پس از شمشیرها مرا دریابید . اگر کافران بدن مرا قطعه قطعه کنند از هر قطره خون من صدای الله اکبر ، الله اکبر ، خمینی رهبر به گوش می رسد . ای ملتهای مستضعف جهان به خدای کعبه سوگندکه یکبار دیگر صحنه کربلا تکرار شده است . برادران و خواهران مسلمان ، ما رسالت خود را انجام داده ایم و حال نوبت شماست که با صدای خود پیام شهیدان را به گوش ملتهای دیگر جهان برسانید ، ای ابراهیم زمان فرمانت را لبیک گفتم که فرمودی اسلام در گرو اعمال من و شماست و ای مام عزی ما فقط به خاطر دین مقدس اسلام به جبهه رفتم و نه برای نفس و نه برای قدرت و نه برای کشور گشایی فقط هم یکی است که آن هم اسلام است . و ای ملت شهید پرور ایران : مبادا روزی پشت به روحانیت کنید که پشت به روحانیت پشت به اسلام عزیز است .

ابر قدرت ها در خارج و منافقین در داخل باید بدانند که این جوانان حزب الهی تا زنده هستند نمی توانند هیچ گونه ضربه به اسلام بزنند و مسلمین را نابود کنند . اما ما شما با حضور خود در صحنه مشت محکمی به دهان یاوه گویان بزنید و امام عزیز را تنها نگذارید تا انشاءاله اسلام صدمه نبیند . و اما اگر توفیق شهادت یافتم ای پدر و مادر شما برای من گریه نکنید که دشمنان اسلام خوشحال می شوند . شما گریه نکنید تا دشمنان اسلام از دست شما سیلی بخورند . . .

والسلام

ابوالحسن بخشی