بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : سید محمد حسینی

فرزند : سید اکبر

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۱۳۴۳

محل تولد : خرامه

تاریخ شهادت : ۲۱/۱۲/۱۳۶۲

محل شهادت : مهاباد

عملیّات : —–

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق (ع) – خرامه

مؤمنان وارسته که با ندای ثارالله می شتابند . تا به حق تعالی برسند ، آری اینان می روند تا به ما بفهمانند که مصداق این حدیثند :

« من طلبنی وجدنی و من

آنکس که مرا طلب کند می یابد آنکس که مرا دریافت می شناسد آنکس که مرا شناخت دوستم می دارد و آنکس که دوستم داشت به من عشق می ورزد و آنکس که به من عشق ورزید من نیز به او عشق می ورزم آنکس که من به او عشق ورزیدم می کشم (او را) وآنکس که من بکشم خونبهایش بر من واجب است و آنکس که خونبهایش بر من واجب است پس من خودم خونبهایش هستم . ( حدیث قدس)

وقتی که خواستی به دنبالش می روی و هر گاه که اراده کردی به وصال    می رسی ، صریحاً بیان می دارند و آگاهانه به شهادت می رسند و سندی   می گردند جهت این نوید امامشان ، مرید مرادشان که : ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد .

شهید سید محمد حسین خویشتن را شناخته بود و همراه خویش خدای را و هدف مقدس خود را با این شناخت و معیار انتخاب نموده بود . همان طور که سیر درونی و تلاش برای تهذیب و تزکیه روح در انسان او را به نهایت عروج و درجه کمال می رساند .

حرکت او در جهان و اجتماعش یادآور رشد و تکامل جامعه خواهد بود . انسان مسلمان همان طور که در درون خود با نیروهای نفسان مبارزه می کند و روح خدایی خویش را از آن مبرا می دارد و خود را فازغ و گسسته از آنها می داند در جامعه اش نیز چنین حرکتی را انجام می دهد وبه مبارزه با آن چه می خواهد بر او حاکم شود بر می خیزد و شهدا نیز انسان هایی بودند که علاوه بر تهذیب نفس این فریاد قرآن را با گوش جان شنیده بودند که         «و ما لکم تقاتلون فی سبیل الله والمستضعفین من الرجال والنساء والولدان »

سید محمد در خانواده ای با ایمان ، متقی و مفید به اسلام به دنیا آمد و از همان اول کودکی با این ارزش والا پرورش یافته و بزرگ شده بود ، در کودکی سرشتی آرام و رفتاری متین داشت و به حسن خلق معروف بود و همین بود که در اولین برخورد باعث می گردید که انسان مجذوب صداقت و حسن خلق او گردد . شهید کودکی خود را در کانون گرم خانواده ای که پشتوانه ای به جز ایمان نداشت گذرانید و مبانی اسلام با شیره جانش آمیخته گردید و همین بود که بعدها در زندگی او نقش افتخار آفرین خط سرخ شهادت آشکار گردید . او هم تحصیل می کرد وهم کار .

او تنها در یک بعد انسان بزرگواری نبود ، بلکه در ابعاد ورزش ، کار ، تلاش و بالاخره در صحنه نبرد و جهاد انسانی کامل و بزرگوار بود سراسر زندگی پرافتخار او عشق بود ، عشق به اسلام ، عشق به امام و انقلاب ، و همین عشق بود که او را به سوی جبهه ها کشاند و او سرانجام عاشقانه در تاریخ ۲۱/۱۲/۱۳۶۲ در مهاباد توسط ضد انقلابیون داخلی به شهادت رسید و به نهایت کمال یعنی شهادت دست یافت .

روحش شاد و یادش گرامی باد

والسلام   برگرفته از پرونده شهید در بنیاد شهیدخرامه