بسم رب الشهداء و الصدیقین

شهید :  محمد  زارع

تاریخ تولد : ۶/۱۲/۴۲    محل تولد : روستای کمجان

نام پدر : صمد

تاریخ شهادت : ۸/۵/۶۵

عضویت : بسیجی

محل شهادت : فاو        عملیات :

محل دفن : گلزار شهدای روستای کمجان

شهید محمد زارع پس از سپری کردن دوران طفولیت در خانواده ،راهی مدرسه شد و تا کلاس پنجم ابتدایی تحصیل نمود .سپس ترک تحصیل کرد ومشغول کار در مزرعه کشاورزی شد و اوقات و فصل های غیر کشاورزی نیز به کارگری می پرداخت ، او اینچنین زندگی اش را ادامه داد وخانواده اش را یاری کرد .در سن نوزده سالگی ازدواج کرد دو ماه بعد از ازدواج اش به سربازی رفت وپس از آموزشی به خط مقدم جبهه اعزام گردید .پس از یک سال خدمت در منطقه جنگی به تهران منتقل شد .تا اینکه سربازی اش به اتمام رسید . بعد از ترخیص از سربازی شروع به ساختن خانه و سروسامان دادن به زندگی مشترکش شد .در این زمانها بود که خداوند فرزند پسری به او اعطا کرد که نامش را احمد گذاشت .

در اوایل تابستان سال ۱۳۶۵ فرزندش هفت ماهه بود که اجازه رفتن به جبهه را از خانواد و همسرش را گرفت و راهی خط مقدم جبهه فاو شد ودر شهر فاو سقای سنگر نشینان گردید مدتی پس از حضورش در جبهه در تاریخ ۸/۵/۶۵ در ساعت ده صبح در حالی که جهت پر کردن منبع آب برای رزمندگان    می رفت مظلومانه و ابولفضل وار به شهادت رسید.

محمد داری اخلاق و رفتاری بسیار نیکو بود ، رفتارشان باتمام اهل خانه مخصوصاً پدر و مادر بسیار خوب و پسندیده بود بچه ها را خیلی دوست    می داشت وبا همسرش به مهربانی برخورد می کرد .برخورد ایشان با مردم و اقوام نیز سرمشق و الگوی اهل خانواده بود .

شهید محمد ، در همه کارهای گروهی و عام المنفعه شرکت می نمود و در برخی کارها خود پیش قدم بود . از همان کودکی نسبت به اسلام و مسائل دینی ومذهبی علاقه مند بود و دیگران را نیز به رعایت احکام اسلام تشویق می کرد. هرگز در انجام واجبات کوتاهی نمی کرد و به مستحبات در حد توان عمل می نمود .

پیام خانواده شهید:

ما از مردم انتظار داریم که در حفظ انقلاب اسلامی وارزش دادن به احکام اسلامی و احترام به خون شهداء نهایت تلاش خود را به کار گیرند از جوانان می خواهیم که بیندیشند چرا شهداء به جبهه رفتند؟ چرا کشته شدند؟و شهدا چه اهدافی داشتند؟

وسلام

از طرف خانواده وبرادرزاده شهید زارع

مهدی زارع۱۵/۶/۷