بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : امراله قاسمی

فرزند : فتح اله

عضو : سپاه – پاسدار

تاریخ تولد : ۱۵/۵/۱۳۴۱

محل تولد : روستای قشلاق

تاریخ شهادت : ۶/۹/۱۳۶۳

محل شهادت : زادکوه مهاباد

عملیّات : —–

محل دفن : گلزار شهدای روستای معز آباد جابری

پاسدار شهید امراله قاسمی در خانواده ای که پدر کارگر و مادر خانه دار بود به دنیا آمد و در منطقه خون آباد مرودشت زندگی خود را شروع کرد . در همان سال های کودکی پدرش را از دست داد . بعد از مرگ پدر خانواده با هفت فرزند و مادر مهربان به روستای معزآباد می آیند و شهید قاسمی راهی دبستان می شود و تحصیلات خود را تا پایان مقطع ابتدایی در دبستان امیرکبیر روستای معزآباد به پایان می رساند و جهت یاری رساندن مادرش در تامین مایحتاج زندگی به کار مشغول می شود . شهید در سن ۱۲ سالگی به همراه تعدادی از افراد روستا جهت کار به شیراز می رود و در آنجا به کارگری می پردازد . در سن ۱۶ سالگی ازدواج می کند که ثمره ازدواجش دو دختر و یک پسر می باشد . بعد از ازدواج با کار بر روی تراکتوری که داشت مخارج زندگی خانواده خود را تامین می کرد تا اینکه به خدمت در سپاه پاسداران مشغول شد . شهید پس از اینکه دوران آموزشی را در پادگان احمد ابن موسی (ع) در شیراز به پایان رسانید و در تاریخ ۳۰/۷/۱۳۶۳ به منطقه کردستان اعزام شد و در تاریخ ۶/۹/۱۳۶۳ در زادکوه مهاباد به شهادت    رسید .

شهید قاسمی از نظر اخلاقی بسیار خوب بود . با مردم اخلاق خوشی داشت و رفتار ایشان مورد پسند همه بود . با مهربانی با همه برخورد می کرد . علاقه بسیار شدیدی به دین اسلام و مبانی دین داشت . از نماز غافل نمی شد و به قرآن خواندن علاقه زیادی داشت . خانواده را به رعایت حجاب سفارش می کرد . امام خمینی را بسیار دوست داشت و در قبل و بعد از انقلاب در انتشار اعلامیه ها و پیام های امام در روستا فعالیت داشتند . به جنگ و جهاد علاقه داشتند و به شهادت عشق می ورزیدند . هنگامی که باجناقش شهید علی اکبر اکرمی زاده به شهادت رسیده بود . عصرها به امامزاده می رفت و در تابوت شهید می خوابید و گریه می کرد . یک روز چند نفر از دوستانش او را می بینند و دنبالش می روند که او ا خوابیده در تابوت مشاهده می کنند . به آن ها می گوید این قضیه را به کسی نگویید . من شهید می شوم و در همین مکان مرا به خاک بسپارید .

والسلام

روحش شاد و یادش گرامی باد

از طرف خانواده و خواهر زاده شهید – هشمت اله آسایش فرد

۳۰/۱/۱۳۸۰

این چنین است وصیت نامه شهید :‌

بسم الله الرحمن الرحیم

. . . ای برادران و خواهران بدانید که این دنیا تمام شدنی است و این مادیات چیزهایی هستند که شما بندگان خوب خدا را فریب می دهند . هر کس که مرد هیچ یک از این مادیات به داد او نمی رسد جز چیزی که در راه خدا داه باشد و بهترین چیز در راه خدا دادن ، جان است . ای برادران از شما تقاضا دارم که مادیات را رها کنید ، در راه خدا قدم بردارید و اسلحه به زمین افتاده شهدا را برداشته و سوی جبهه های نور علیه ظلمت بشتابید .

ای خواهران از شما تقاضا دارم که با حجاب خود مشت محکمی به دهان ابرقدرت ها بزنید .

ای مادران عزیز از شما خواهش می کنم که برای من گریه نکنید و سیاه نپوشید و برای امام حسین گریه کنید .

والسلام

امراله قاسمی

۳/۹/۱۳۶۳