بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : محمد علی مظفری

فرزند : محمد قاسم

عضو : سرباز

تاریخ تولد : ۱۳۳۹

محل تولد : روستای مظفری

تاریخ شهادت : ۹/۱۱/۱۳۶۳

محل شهادت : سردشت

عملیّات : —–

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق (ع) – خرامه

شهید محمد علی مظفری در خانواده ای مسلمان و متدین به دنیا آمد . دوران کودکی را در آغوش پر مهر و محبت پدر و مادر گذراند . از همان ابتدای کودکی علاقه زیادی به یادگیری قرآن و احکام داشت و به همین خاطر قبل از اینکه به مدرسه برود جهت تعلیم علوم اسلامی به مکتب خانه رفت و در آنجا نزد ملای ده آموزش قرآن و احکام را فرا گرفت . در سن هفت سالگی وارد دبستان شد و تحصیلات ابتدایی خود را در روستای قلعه محمودی به پایان رساند و در اوقات بیکاری و تعطیلی پدر و مادرش را در امر کشاورزی و دامداری یاری می داد . مقطع راهنمایی را در خرامه آغاز کرد و با وجود سختی های زیاد و مشکلات اقتصادی این دوره را نیز با موفقیت پشت سر نهاد و به دبیرستان وراه یافت .تا سال سوم دبیرستان در خرامه درس خواند و به شیراز رفت و سال چهارم را با کار و تلاش در شب و ایام تعطیل پشت سر نهاد و موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید پس از گذشت یک سال از اتمام تحصیل راهی خدمت مقدس سربازی شد و در نیروی دریایی مشغول خدمت گردید و پس از مدتی به بندر انزلی اعزام گردید در پایان خدمتش به منطقه سردشت اعزام گردید و در آخرین روزهای خدمتش در حالی که فقط هفت روز به پایان خدمتش باقی مانده بود در تاریخ ۹/۱۱/۱۳۶۳ با تعدادی از همرزمانش جهت انجام ماموریت در منطقه سردشت اعزام می گردند و در حین انجام ماموریت تحت محاصره نیروهای بعثی و حزب دمکرات در می آیند و به علت خراب شدن ماشین و بی سیم و عدم ارتباط با نیروهای خودی زیر رگبار دشمن قرار می گیرند و با وجود از بین بردن تعدادی از آنها بر اثر شدت درگیری آماج گلوله های بعثی ها قرار می گیرند و به درجه رفیع شهادت نائل می آیند .

روحش شاد و یادش گرامی باد

شهید محمد علی مظفری فردی خوش اخلاق ، متواضع ، خوشرو و مردم دوست بود چهره ای بشاش و خندان داشت به طوری که با دیدن ایشان حالتی دیگر به انسان دست می داد و به صله رحم اهمیت زیادی می داد و هر گاه برای مدتی از خانواده دور می شد سعی می کرد در اولین فرصت به دیدن آنها بیاید همنشین دوستان سالم و مذهبی بود او معتقد به اسلام و ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و با مطالعه کتابهای مذهبی سعی داشت اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهد ایشان معتقد به امر به معروف و نهی از منکر بود و در عمل به آن می کوشید ایشان به ورزش اهمیت زیادی می داد و خود نیز شخص نیرومندی بود و می گفت : این نیرومندی باید در راه خدمت به اسلام صرف شود ، زیرا اسلام به این نیرو نیازمند است و باید آن را سربلند نگه داشت حتی اگر به قیمت جانمان تمام شود ایشان در نامه ای که از سردشت فرستاده بود چنین می نویسد :         « عزیزان اینجاراه برگشت وجود ندارد اسلام باید حمایت شود اگر حمایت نشود لشکر کفر بر ما پیروز می شود و ما باید در این سرزمین جانمان را فدا کنیم ، ما در این منطقه هر لحظه شهادت را با چشم خود می بینیم و تا شهادت فاصله ای نداریم . »

پیام خانواده شهید :

همان طوری که این عزیزان برای راحتی ما و شما مردم و مسئولین خون سرخشان را فدا نموده و در حفظ عزت و ناموس کشورمان از جان خودگذشتند ، ما و شما باید از این خون پاسداری کنیم و اجازه ندهیم اسلام به دست نا اهلان بیفتد . و خواهشمندیم مسؤلین شیفته خدمت باشند نه تشنه قدرت . مسؤلین بدانند که به ضمانت خون شهدا پشت میز ریاست نشسته اند وای بر فردی که از این خون ریخته شده سوء استفاده نماید و بدانند که اگر شهدا نبودند سرنوشتی بهتر از فلسطین در انتظار نداشتیم . . .

. . . و از جوانان انتظار داریم با پیروی از فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی خودمان از هر گونه تقلید از فرهنگ غرب که آغشته به انواع فسادهاست دوری جویند زیرا ما خود فرهنگ داریم . تمدن داریم باید به آن پایبند باشیم که فلسفه قیام امام حسین (ع) این بود که « هیهات من الذله »

والسلام

از طرف خانواده شهید مظفری

۲۰/۵/۱۳۸۰