بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : مجید داورپناه

فرزند : قربانعلی

عضو : سرباز

تاریخ تولد : ۱۳۳۹

محل تولد : روستای جیان

تاریخ شهادت : ۳۱/۳/۱۳۶۴

محل شهادت : بانه

عملیّات : ——–

محل دفن : گلزار شهدای روستای جیان – سقاباد

دری از آسمان به روی خاکیان باز شده بود تا جوانمردانی را که در آتش طلب جوانمردانه می سوختند به وادی فنا فی الله واصل کند . قدم ، قدم قامت ها در محراب خون می غلتیدند و فرش را بر عرش پیوند می دادند تا مهبط فرشتگان الهی باشد . شهرها پر از جمله های رنگارنگ شهیدان بود .

باید گذشتن از دنیا به آسانی                         باید مهیا شد از بهر قربانی

با چهره خونین سوی حسین رفتن                  زیبا بود این سان معراج انسانی

مجید در خانواده ای دینی و مذهبی متولد شد . دوران ابتدایی خود را تا پنجم ابتدایی در مدرسه روستای سقاباد ادامه داد و به علت فقر مالی خانواده و عدم وجود مدرسه راهنمایی در محل ترک تحصیل نمود و به یاری پدرش در کار کشاورزی پرداخت . در سن بیست سالگی ازدواج کرد و صاحب سه فرزند ( دو دختر و یک پسر ) شد . بعد مدتی از ازدواجش جهت انجام خدمت سربازی راهی مناطق جنگی غرب شد و به دفاع از میهن اسلامیمان  – ایران عزیز – مشغول گردید تا اینکه ۱۵ روز پس از آخرین اعزامش در تاریخ ۳۱/۳/۱۳۶۴ در جبهه زبیدات به مقام عظیم شهادت دست یافت و به خیل دوستان شهیدش پیوست .

مجید چه در خانه و چه در بیرون از خانه اخلاقی صمیمی و رفتاری عالی داشت . با مردم با خوش اخلاقی و با لبخند برخورد می کرد . در مجالس دینی و مذهبی شرکت می کرد و مردم را نیز به شرکت در چنین مجالسی دعوت می نمود .

پیام خانواده شهید :

مردم و جوانان باید از انقلاب اسلامی که با خون جوانان بسیاری به دست آمده نگهداری بکنند و به خون شهدا احترام بگذارند و با ادامه دادن راه شهدا روح شهیدان را شاد نمایند .

روحش شاد

از طرف خانواده و دوست شهید

محمد ایزد پناه – ۲/۶/۱۳۷۸