بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : جواد زارع

فرزند : محمد حسین

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۳/۷/۱۳۵۰

محل تولد : معزآباد گورگیر

تاریخ شهادت : ۲۰/۴/۱۳۶۴

محل شهادت : دشت عباس

عملیّات : قدس (۳)

محل دفن : مفقودالاثر

خوشا به سعادتتان که راه وصال را در کوتاهترین زمان پیمودید و عاشقانه برای رسیدن به وصل معشوق از درگاهش استمداد می جستید و چه زود استجابت کرد دعایتان را و چه زیبا به محبوب رسیدید .

شهید گرامی جواد زارع در خانواده ای مذهبی و روستایی به دنیا آمد ، او فرزند ششم خانواده بود ، بعد از گذراندن دوران کودکی در کانون گرم خانواده راهی مدرسه شد و تا سال سوم راهنمایی به تحصیلات خود ادامه داد که شهادتش او را از رفتن به مدرسه باز داشت ، او در آغاز نوجوانی سه مرحله به جبهه رفت و با آنکه فقط چهارده سال داشت به سوی جبهه رفت و به آرزوی خود دست یافت . در مرحله اول و دوم در کردستان خدمت کرد و در مرحله سوم به دشت عباس اعزام گردید و در عملیات قدس (۳) شرکت   نمود . او در تاریخ ۱۴/۴/۱۳۶۴ از خانه و خانواده خداحافظی کرد و در تاریخ ۲۰/۴/۱۳۶۴ مفقودالاثر گردید .

ایشان نوجوانی خوشرو و مؤدب و خوش اخلاق بود ، در معاشرت با مردم نهایت ادب را به کار می برد . علاقه زیادی به مسائل دینی و مذهبی داشت  و خواهران و برادران خود و دوستانش را به نماز و انجام واجبات و ترک محرمات و کسب نحصیل و رعایت حجاب سفارش می کرد . عاشق جبهه و جنگ بود و با آنکه نوجوانی کم سن و سال بود از درک معنوی بالایی برخوردار بود ، قبل از اعزامش دو سفارش و نکته را به خانواده تذکر داد و چنین گفت :

۱)     از خداوند می خواهم که شهادت من به صورت مفقودالاثر باشد .

۲)     عکس را که برای آخرین بار گرفته بود و اهل منزل به قشنگی این عکس تاکید می کردند خطاب به یکی از اهل خانواده اش می گوید که این عکس را برای شهادتم گرفته ام .

روحش شاد و راهش مستدام باد

پیام خانواده شهید :

البته شهید متعلق به خداوند و همه مردم است و همه باید در پیروی از راه ایشان و حفظ نام و یاد شهدا تلاش کنند و نگذارند که خون این عزیزان پایمال شود و پیام این شهدای راه حق و حقیقت که همانا دین اسلام است به نسل حاضر و نسلهای بعد انتقال دهند .

والسلام

از طرف خانواده و پدر شهید

تابستان ۱۳۷۹