بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : اسدالله ایزد پناه

فرزند : محمود

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۴/۱۲/۱۳۴۴

محل تولد : روستای سلامت آباد

تاریخ شهادت : ۲۰/۴/۱۳۶۴

محل شهادت : پاسگاه بیات

عملیّات : —-

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده ابراهیم – سلطان آباد

شهادت اوج قهرمانی و افتخار است و شهید قهرمان واقعی است که در رسیدن به قله سعادت و جاودانی از همگی پیشی می گیرد و زودتر از همه به آن می رسد .

شهید اسدالله ایزد پناه قهرمانی دیگر از خیل قهرمانان شهر و دیارمان است که در ابتدای جوانی جاویدانه به قله شهادت دست یافت و باعث افتخار خانواده و مردمی شد که او را دوست می داشتند . شهید ایزد پناه در سن ۶ سالگی راهی مدرسه شد و تا سال دوم راهنمایی درس خواند ، بعد از تحصیل تکیه گاه عاطفی اش یعنی مادرش را از دست داد و او زندگی را در غم نبود مادر در کنار خواهران و برادران و پدر بزرگوارش ادامه داد و به کشاورزی مشغول شد ، در سن ۱۷ سالگی ازدواج کرد که حاصل ازدواجش دو فرزند پسر می باشد که از ایشان به یادگار مانده است . مدت سه سال با همسرش به خوبی و خوشی زندگی کرد یک سال پس از ازدواجش برای اولین بار از طریق بسیج راهی جبهه شد و به ارومیه رفت که در آنجا بدست یکی از نیروهای خودی ، غیر عمر مجروح شد و مدت سه ماه در بیمارستان مصطفی خمینی تهران تحت مداوا قرار گرفت و بعد از دو سال از مجروحیتش با آن که هنوز از درد مجروحیت خلاصی نیافته بود برای بار دوم به جبهه رفت که بعد از ۲۰ روز اعزامش در پاسگاه بیات بر اثر اصابت تیر مستقیم به قلب مبارکش همچون مولایش امام حسین با لبی تشنه به شهادت رسید .

ایشان با خانواده بسیار مهربان بودند ، به پدر و مادر احترام می گذاشتند و با مردم با احترام و فروتنی بسیار برخورد می کردند ، دست مستضعفان را می گرفتند و با آنها خوشرو و خوش برخورد بودند ، اهل فهم و کمال بودند ، نماز را در اول وقت اقامه می نمودند و روزه را به تمام ادا می کردند . خمس و زکات را می پرداختند و همیشه ایام ، قرآن تلاوت می کردند و آن را به دیگران می آموختند .

یکی از صفات بارز ایشان این بود که به جبهه و جنگ افتخار می کردند و  می گفتند : این افتخار نصیب هر کس نمی شود . به شهادت و جنگ عشق     می ورزیدند و شهادت را از خدا آرزو می کردند ، به خانواده سفارش می کردند که بعد از شهید شدن من صبور باشید ، مبادا زاری کنید و غم و اندوه به خود راه بدهید بلکه شکر و حمد خدایی را به جای می آوردند ، راه شهدا را ادامه هید و در هر مکان و هر موقعیتی که هستید از کشور و شرف خود دفاع کنید .

ایشان به امام خمینی علاقه زیادی داشتند و همیشه ایشان را به احترام و خوبی زیاد یاد می کردند .

ایشان فردی ساده زیست بودند و حتی ازدواج خود را در نهایت سادگی برگزار کردند .

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

از طرف خانواده و خواهر شهید – مریم ایزد پناه

۲۰/۶/۱۳۷۸

و این چنین است وصیت نامه گهربارش :

بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت این بنده حقیر به ملت ایران این است که صبر و پایداری به خرج دهند ، همیشه در برابر سختی ها و مشقت ها استوار باشند ، استکبار جهانی بداند هر چند روز که از جنگ می گذرد ملت ما محکمتر و بهتر در صحنه شرکت می کند و این ملت خستگی ناپذیر است .

وصیتم به ملت ایران این است که پیرو خط ولایت فقیه باشید و امام را تا آخرین لحظه حمایت کنید و ادامه دهنده راه شهیدان باشید .

. . . ای همسر مهربانم حجاب خود را رعایت کن تا خواهران دیگر از تو سرمشق بگیرند .

بنده حقیر خداوند – ایزدپناه

۱۶/۴/۱۳۶۴

خداحافظ – دیدار تا قیامت