بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : جمال کارامد

فرزند : حسینعلی

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۱۳۵۰

محل تولد : روستای حسن آباد

تاریخ شهادت : ۲۷/۱۱/۱۳۶۴

محل شهادت : اروند رود

عملیّات : والفجر (۸)

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق – خرامه

« آن هنگام که نگاهم در گلخانه نگاهت نشست ، رازی از پیوستن را در عمق آن خواندم ، می خواستم مانع از وداع بشوم (حتی برای یک لحظه) اما مگر می توان پرستوی عاشق را در قفس نگه داشت ، تو شیفته پرواز بودی سراسیمه به جبهه شتافتی ، نمی دانم چندمین بار بود اما به یاد دارم که سر از پا نمی شناختی .

عملیات والفجر (۸) ، جبهه اروند رود ، آخرین میعاد گاه تو بود که به آنجا رفتی و به آرزویت رسیدی و به آسمان ها بال گشودی و پرواز کردی »

شهید جمال کارامد در سن هفت سالگی به مدرسه رفت و تحصیلات خود را در مقطع ابتدایی در روستای حسن آباد کربال آغاز نمود دوره ابتدایی را در روستا با موفقیت پشت سر گذاشت و برای ادامه تحصیلات به خرامه آمد و تحصیلات خود را تا سال دوم راهنمایی در خرامه به پایان رساند . و در کلاس دوم راهنمایی بود که از طریق بسیج دانش آموزی به جبهه رفت و در عملیات والفجر (۸) شرکت کرد و در حالی که فقط ۱۴ سال از بهار عمرش گذشته بود در تاریخ ۲۷/۱۲/۱۳۶۴ به آرزوی خود یعنی شهادت در راه معشوق دست یافت .

اخلاق و رفتار شهید با همه بسیار خوب و همه از او راضی و خشنود بودند . از سن ۸ – ۹ سالگی با خدا ارتباط نزدیک داشت و با خداوند به راز و نیاز می پرداخت و خانواده را به اقامه نماز ، تلاوت قرآن و پر کردن مسجد سفارش می کرد . همیشه از جبهه و جنگ سخن می گفتند و از آنجا تعریف می کردند و می گفتند :

من عاشق جبهه و جنگ هستم و آرزو دارم روزی بتوانم به جبهه بروم و برای انقلاب و امام خمینی بجنگم و جان خود را فدای این اسلام کنم .

وقتی برای آخرین بار به مرخصی آمد به گفته پدر و مادرشان با ما کوچکترها (نقل از برادر شهید) عکس یادگاری گرفت و خیلی خیلی هم خوشحال بود و به خانواده گفته بود که می خواهم دستهایم را حنا بگذارید ، خانواده هم برای او حنا گذاشته بودند که با دستهای رنگی به جبهه رفت و پس از چند روز از اعزامش به شهادت رسید و به دیار عاشقان سفر کرد .

سخن خانواده شهید :

وظیفه مردم این است نام و یاد شهدا را زنده نگه دارند و نگذارید که کوچکترین بی حرمتی به شهدا شود و با دشمنان این انقلاب بجنگند و امر به معروف و نهی از منکر کنند و از مسئولین انتظار داریم مراسم شهدا را هر چه با شکوه تر برگزار نمایند .

والسلام

از طرف خانواده و برادر شهید

محمد کارآمد – ۲۵/۲/۱۳۸۰