بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : شیخ نصرالله ایزدی

فرزند : حبیب الله

عضو : بسیج رزمنده

تاریخ تولد : ۱۳۴۰

محل تولد : روستای حسن آباد

تاریخ شهادت : ۲۴/۲/۱۳۶۵

محل شهادت : جبهه بیات

عملیّات : —-

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق – خرامه

شهید حجه الاسلام والمسلمین شیخ نصرالله ایزدی فرزندی دیگر از این آب و خاک است که در راه حفظ عقیده و اسلام و قرآنش مورد هجوم قابیلیان زمان قرار گرفت و به شهادت رسید .

شیخ نصرالله در خانواده ای مذهبی و آشنا به اصول اسلام به دنیا آمد ، تحصیلات خود را تا دوم راهنمایی در خرامه ادامه داد و جهت فراگیری علوم اسلامی وارد حوزه علمیه شیراز شد و به عنوان یک روحانی در قبل و بعد از انقلاب به فعالیت خود در راه اسلام ادامه داد و یک بار نیز در قبل از انقلاب به خاطر فعالیت های مذهبی سیاسی اش و پخش اطلاعیه و پیام های امام به زندان رفت و مورد شکنجه عوامل رژیم پهلوی قرار گرفت که با هجوم مردم به زندان ها در اوایل انقلاب آزاد شد و با استقبال پرشور مردم و روحانیون به منطقه خرامه آمد . بعد از پیروزی انقلاب به فعالیت های مذهبی خود ادامه داد تا این که جنگ تحمیلی شروع شد و ایشان دو مرتبه در جنگ حضور پیدا کردند . در مرحله دوم که داوطلبانه به عنوان رزمنده بسیجی عازم جبهه شدند به همراه شهید موسوی (شهردار سابق خرامه) در خط مقدم حضور یافتند که به نقل از همرزمان شهید بعثی ها با چوب و زنجیر شهید را زیر شکنجه قرار داده ولی ایشان از جهاد و هدف خود دست نکشیدند و با صدای بلند بر امام خمینی (ره) درود می فرستادند که شاهدان با دوربین او را مشاهده می کردند که بعثی ها او را به طور ناجوانمردانه ای به شهادت رساندند .

شهید نصرالله از همان کودکی اخلاق خوبی داشتند و با خانواده خوش برخورد و مهربان بودند و با رفتاری محکومانه با آنها برخورد می شود . به نماز و دیگر عبادات بسیار علاقه داشت و اگر کسی نماز نمی خواند با او معاشرت نمی کرد و او را وادار به نماز خواندن می کرد حتی با یک هدیه کوچک او را به راه راست هدایت می کرد . ایشان چه قبل و چه بعد از انقلاب به خاطر این که یک روحانی بودند همگام با دیگر اقشار مختلف مردم و حتی بیشتر از    آن ها و در رده ای جلوتر از آن ها به فعالیت مذهبی و سیاسی می پرداختند که در این رابه در قبل از انقلاب به زندان هم رفتند و شکنجه هم دیدند . عمده سفارش ایشان توجه به احکام و مسائل اسلامی بود و می گفت : مبادا نسبت به مسائل و احکام اسلامی بی توجه باشید هر چه قدر که می توانید به طرف خدا و پیغمبر اسلام و ائمه اطهار (ع) حرکت کنید ، مبادا کوچکترین سهل انگاری نسبت به دین داشته باشید ، همیشه به یاد خدا باشید زیرا تنها با یاد خدا بودن است که انسان بر تمام مشکلات پیروز می شود ، ایشان به خاطر این که یک روحانی بودند چه قبل و چه بعد از انقلاب مستقیم و غیر مستقیم در جریان فعالیت های انقلاب بودند به امام علاقه زیادی داشتند و اطلاعیه ها و پیام ها و سخن های امام و پوستر های ایشان توسط ایشان بین مردم و دیگر مسئولان پخش می شد .

به شهادت علاقه خاصی داشت در آخرین مرخصی و آخرین اعزام خود فرزند تازه به دنیا آمده اش را که فرزند دومش می بود چنان می بوسید و با او صحبت می کرد که گویا دیگر او را نمی بیند . در هنگام اعزامش گفت : ای عزیزانم ! شاید این آخرین سخنی باشد که با شما در این دنیا می گویم ، زیرا راهی را که من انتخاب کردم همان راه شهیدان کربلای حسین (ع) در روز عاشورا است ، ندای بوی شهادت از هم اکنون به مشامم می رسد زیرا از خداوند تبارک و تعالی خواسته ام که هر موقع صلاح بداند مرگ مرا به شهادت در راه خودش قرار دهد و ما از این که در این جهاد شرکت می کنیم خوشحال و راضی هستیم .

پیام خانواده شهید :

مردم با چشمی باز برخورد کرده و انقلاب اسلامی و دین اسلام را یاری نمایند و همگی با وحدت پیرو خط امام خمینی (ره) و امام حسین (ع) باشند . در قبال خانواده شهدا که فرزندانشان را برای این آب و خاک و حفظ اسلام و ناموس مردم داده اند قدرشناس باشند ، معنای شهید و جهاد در راه خدا را فهمیده و به گفته و پیام تمامی شهدا عمل نمود و پیرو خط شهدا باشند .

والسلام

از طرف خانواده و برادر شهید

جاوید ایزدی – ۲۵/۲/۱۳۸۰