بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : مصطفی علیپور

فرزند : اسدالله

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۱۳۳۴

محل تولد : خرامه

تاریخ شهادت : ۲۴/۲/۱۳۶۵

محل شهادت : جبهه بیات

عملیّات : —-

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق – خرامه

و شهیدی دیگر از شهر و دیارمان ، شهیدی که برای صیانت از تمام ارزش ها ، از جان خود گذشت و به مقابله با مهاجمان بعثی پرداخت .

شهید مصطفی علیپور در خانواده ای مستضعف و مذهبی و زحمتکش به دنیا آمد . بعد از دوران کودکی وارد مدرسه شد و تا کلاس سوم ابتدایی درس خواند و به خاطر مشکلات مالی خانواده ترک تحصیل کرد که در همین ایام تکیه گاه عاطفی و مهربانی خود یعنی مادر خود را از دست داد ، بعد از مدتی از مرگ مادرش ، مصطفی در سن ۱۲ سالگی به شغل کارگری روی آورد تا این که به سن مشمول وظیفه (خدمت وظیفه) رسید ، قبل از انقلاب خدمت سربازی خود را انجام داد و بعد ازانجام خدمت سربازی در سال ۱۳۵۶ ازدواج کرد که ثمره ازدواجش دو فرزند پسر می باشد مدت ۹ سال با همسرش و بعدا با فرزندانش زندگی کرد تا این که به فرمان امام خمینی مبنی بر پشتیبان از جبهه ، لبیک گفت و در تاریخ ۲۴/۱/۱۳۶۵ به جبهه جنوب در منطقه فکه اعزام شد که پس از یک ماه خدمت در تاریخ ۲۴/۲/۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی بیات در ماه مبارک رمضان به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به خیل شهدای شاهد پیوست .

خصوصیات شهید علیپور :

شهید مصطفی با خانواده و اقوام و دوستان خیلی مهربان و دلسوز بود و همیشه با تمام اقوام و دوستان رفت و آمد داشت ، ایشان خیلی با ایمان و با خدا بود ، همیشه نماز خود را سر وقت در مسجد می خواند و همیشه از دین و قرآن و نماز حرف می زد .

ومی گفت ما پیرو امام حسین (ع) هستیم جان خود را برای حفظ دین و قرآن داده و ما باید رهرو آن امام بزرگوار باشیم .

شهید یک فرد انقلابی بود و از این که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید ، خیلی خوشحال بود . ایشان تا آنجا که توان داشت در راهپیمایی ها و تظاهرات شرکت می کرد و همیشه می گفت :

حزب فقط حزب الله                                         رهبر فقط روح الله

روحش شاد و یادش گرامی باد

از طرف خانواده و فرزند شهید

رحیم علیپور – تابستان ۱۳۷۹

و چنین است وصیت نامه گهربارش :

بسم الله الرحمن الرحیم

« الذین آمنو والذین هاجرو و جاهدو فی سبیل الله اولئک الذین         یرجون ورحمه الله و الله غفور الرحیم »

. . . در این هنگام که حسین زمان ، خمینی کبیر این قلب تپنده امت حزب الله با فریاد رسای خود جهان را به لرزه در آوردند و تمام طاغوت و طاغوتیان را به زانو در آوردند . ناگاه دست جنایتکار آمریکا از آستین رژیم صدام بیرون آمد و جنگ را به انقلاب اسلامی تحمیل کرد . وظیفه شرعی ما جوانان این است که از این انقلاب و اسلام دفاع نماییم و همچون علی اکبر امام حسین در رکاب نائب بر حق امام زمان (عج) شمشیر بزنیم که در این راه یا شهید بشویم یا پیوز به دیار خویش بازگردیم و در هر دو حال پیروزیم ، برادران و خواهران عزیز ، مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است ، همان طور که مطهری ها ، دستغیب ها صدوقیها با این همه علم و تقوی این راه را پیشه خود ساختند و به معشوق خود پیوستند باشد که ان شاءالله ما هم ادامه دهندگان راه این شهدا باشیم . . . پدرم ، برادرانم و خواهرانم اگر من شهید شدم هیچ اندوهی به خود راه ندهید که دشمن را شاد کنید چون دینی است که گردن ما بوده است که باید آن را ادا نماییم .

. . . هر کس که بخواهد می تواند جان خود را خوب تسلیم کند و بهترین راه برای تسلیم جان به دوست ، همان جهاد در راه خداست خیلی ها هستند که مدعی جهاد و مبارزه هستند ، خیلی ها هستند که زبانشان باز است که برای خدا سخن می گویند و برای خدا مبارزه می کنند ولی وقتی در میدان عمل قرار می گیرند می بینی که مرد عمل نیستند بستن سید آنهایی را که در عمل نیستند و در زبان می گویند فریب نخورید آن کسی که وقتی امامش ، رهبرش حرکت به سوی جبهه ها را هم واجبات برایش قلمداد کرد همه چیز او را از این که در راه خدا مبارزه کند باز داشته است آیا همین بی ایمانی     نیست . . .

ضمناً آن چیزی که امام حسین برایش جان عزیز خود را تسلیم کرد و ما را به آن سفارش می کند نماز است که می فرماید :

« انی قد اقمت الصلاه و آتیت الزکاه و امرت بالمعروف و نهیت عن المنکر »

آیا کسی نماز نمی خواند و زکاه نمی دهد و فساد را می بیند و فریاد بر     نمی آورد می توان به او گفت: طرفدار دین . آیا توقع آن است که به شفاعت حسین برسد . حسین جانش را برای این ارزش ها داده است پس نمازهای جمعه و جماعات و دعاها را فراموش نکنید .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مصطفی علیپور