بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : حسین زارع

فرزند : قربانعلی

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۶/۲/۴۴

محل تولد : شهید آباد

تاریخ شهادت : ۱۹/۱۱/۶٫

محل شهادت : تنگه چزابه

عملیّات :

محل دفن :

این کاروان هیچ گاه از حرکات باز نخواهد ایستاد و کاروانیان نیز ، شهید حسین زارع، ستاره ای بود در افق خون رنگ میدان حق و مبارزه و رونده ای شتابان در کویر عشق و شهادت.

شهید حسین زارع تا ۷ سالگی در دامان پدر و مادر تربیت یافت و در سن ۷ سالگی روانه مدرسه شد. ابتدایی را در مدرسه روستا و راهنمایی را در خرامه با موفقیت پشت سر گذاشت و به خاطر فقر خانواده ترک تحصیل کرد و در شیراز در یک قنادی مشغول کار شد سپس به خرامه آمد و در قنادی مشغول به کار شد و در همان زمان وارد بسیج شد و به فعالیت مذهبی پرداخت در عین حالیکه با کار در قنادی خرج خانواده را می داد دست از فعالیتهای مذهبی خود در بسیج بر نداشت تا اینکه در نیمه دوم سال ۱۳۶۰ برای اولین بار جهت حضور در جبهه ها نام خود را در لیست بسیجیان داوطلب برای خدمت نوشت و بعد از ۳ ماه دوره آموزشی در پادگان زرهی شیراز در تاریخ ۱۴/۱۱/۶۰ به اهواز اعزام گشت و پس از مدتی به منطقه عملیاتی چزابه منتقل گشت.

شهید حسین زارع پس از ۵ روز از اعزامش در تاریخ ۱۹/۱۱/۶۰ در تنگه چزابه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به خیل شهیدان شاهد پیوست.

خصوصیات شهید حسین زارع:

خصوصیات اخلاقی و رفتاری ایشان با خانواده و اقوام بسیار پسندیده و خوب بود . چنانکه کوچکترین بی احترامی به افراد خانواده روا نداشته و بلکه در حد عالی به پدر و مادر احترام می گذاشت و هیچگاه در روی آنها درشتی نمی کرد. با مردم نیز همانند خانواده رفتار می کرد و احترام می گذاشت . در ۹ سالگی نماز می خواند و به مسجد محل می رفت و فعالیت مذهبی انجام می داد.

از سخنان شهید :

–         هرگز دست از راه امام و انقلاب بر ندارید و ادامه دهنده راه شهداء باشید و اگر منهم در این راه به شهادت رسیدم . شما ناراحت نباشید و تشکر خداوند متعال را بجای آورید . به برادران دینی خودم سفارش می کنم که ادامه دهنده راه من و دیگر شهدا باشید و جبهه ها را خالی نکنید.

خاطره ای از پدر شهید :

-قبل از پیروزی انقلاب یک عکس در دست حسین دیدم و سوال کردم پدر جان این چیست که در دستت هست ؟ ایشان در جواب گفتند : پدر عزیزم این عکس متعلق به امام خمینی است . او به زودی از تبعید بر می گردد و این شاه مزدور را بیرون خواهد کرد و ایشان رهبر این انقلاب خواهند شد .

انشا الله. . .

پیام خانواده شهید :

خانواده شهدا هیچ انتظاری از مردم ندارند جز اینکه نگذارید خون این      لاله های از دست رفته پایمال شود. یاد این بزرگ مردان تاریخ را زنده نگه دارند. به این دلیل که هر چه جامعه اسلامی دارد از خون این عزیزان می باشد.

والسلام

از طرف خانواده و برادر شهید محمود زارع ۲۰/۶/۷۹