بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : فردین ایزدی خرامه

فرزند :صفدر

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۱۳۵۰

محل تولد : خرامه

تاریخ شهادت : ۲۳/۳/۱۳۶۷

محل شهادت  : شلمچه

عملیات : بیت المقدس (۷)

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق ـ خرامه

محصل هنرمند بسیجی شهید فردین ایزدی یکی دیگر از افتخار آفرینان و حماسه سازان عرصه تاریخ جهان اسلام و ایران اسلامی است که در آغاز بهار جوانی در سن ۱۷ سالگی کامش از شربت شیرین شهادت سیراب شد و به لقای محبوب خویش شتافت .

بعد از ایام کودکی ، فردین زندگی خود را در خانه دوم خود یعنی مدرسه آغاز کرد . توانست پایه های ترقی را یکی پس از دیگری بپیماید و مقاطع ابتدایی و راهنمایی  را با موفقیت پشت سر گذاشت و وارد دبیرستان شد . او که نوجوانی باهوش و پرکار در هنگام فراغت از تحصیل و فصل تعطیلی به کار در میوه فروشی می پرداخت . در سال های ۶۶-۶۷ سه مرتبه به جبهه اعزام شد . آخرین اعزام او در بهار سال ۱۳۶۷ بود که در عملیات بیت المقدس ۷ شرکت کرد . در تاریخ ۲۳/۳/۶۷ هنگامی که همانند مولایش ابوالفضل (ع) کام تشنه برادران همرزمش را سیراب می کرد با اصابت ترکش زیر گلوی مبارکش ، شربت شهادت را لاجرعه سر کشید و به شهادت رسید .

 شهید فردین ایزدی ، فردی بشاش ، خوش برخورد و اجتماعی بود . در خانواده رفتاری شایسته داشت ، فردی مومن و با تقوا بود و در مراسم های مذهبی به خصوص عزاداری ماه محرم همانند حضورش در جبهه ساقی لب تشنگان عزادار بود ، جبهه و جنگ را مقدس می شمرد و می گفت : سنگرها را حفظ کنید . جنگ با دشمن را فراموش نکنید و در مورد شهادت می گفت : بالاترین چیزی که در نزد خدا گرامی و ارزشمند است شهادت در راه حق است و ایشان همیشه سفارش می کردند که باید خانواده معظم شهدا الگو و نمونه خوبی برای مردم باشند . باید یاد و خاطره کسانی که در راه خدا شهید شدند را نگه دارید و حرمت خونشان را پاس بدارید و ادامه دهنده راه شهدا باشید .

روحش شاد و راهش گرامی باد

از طرف خانواده شهید و برادر شهید مرتضی ایزدی

۲۵/۲/۱۳۸۰

و چنین است وصیت نامه گرانبهایش :

بسم الله الرحمن الرحیم

« و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

با درود و سلام به پیشگاه امام زمان و نائب بر حقش امام خمینی و رزمندگان کفر ستیز اسلام . . .

دوستان انسان بالاخره روزی از دنیا می رود و دارفانی را وداع می گوید . چه بهتر که انسان جان خود را در راه حقیقت بدهد و به معبود الهی برسد . این وصیت نامه را زمانی می نویسم که آماده نبرد با دشمن می باشم . دشمن که قصد از بین بردن اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی را داشت ، دشمنی که می خواست به ناموس و شرف مسلمانان تجاوز کند و لطمه بزنند من به شما مردم غیور و شهید پرور این را می گویم که پیش تر از پیش به جبهه بیایید و اسلحه زمین افتاده شهیدان را بردارید و جبهه های نور را خالی نگذارید و همچون یاران حسین به جنگ با دشمن دین و وطن بپردازید .

زمان ما ، زمان امام حسین است و باید حسین وار از دنیا برویم . مردم قدر امام را بدانید که او نعمت بزرگی است که از طرف خداوند به ما نازل شده است و ما هرچه داریم از امام است . امام خمینی همچون خورشیدی است که به تمتم ملت جهان نور می دهد .

دعا به حال امام را فراموش نکنید ، نماز را ترک نکنید که جنگ ما به خاطر نماز است و اگر دشمن بر ما چیره گشت دیگر نماز هم نمی توانیم بخوانیم .

اگر کسی از این بنده حقیر بدی دیده به بزرگواری خودش مرا ببخشد و از همه شماها حلال بودی می طلبم .

و از پدر و مادر و خواهران و برادران و دوستان و تمامی اقوام و خویشان می خواهم که برای من گریه نکنند ، اگر هم خواستند گریه کنند به یاد مظلومیت حسین (ع) گریه کنند که من بهتر از علی اصغر شیر خوار امام حسین (ع) نیستم .

و مادرم باید شادی کند و افتخار نماید که فرزندش را در راه خدا داده است .

والسلام

فردین ایزدی – ۱۸/۳/۱۳۶۷

پادگان معاد – اهواز