بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : سبزعلی سعیدی عمادی

فرزند : شا حسین

عضو : سپاه

تاریخ تولد : ۱۳۴۸

محل تولد : معزآباد جابری

تاریخ شهادت : ۴/۴/۶۷

محل شهادت  : جزیره مجنون

عملیات : ـــــــ

محل دفن : گلزار شهدای معزآباد جابری

پاسدار شهید سبز علی سعیدی عمادی بعد از گذراندن دوران طفولیت در خانواده و کنار پدر و مادر ،در سن ۶ سالگی وارد مدرسه ابتدائی جنت شد و مقطع ابتدایی را در آنجا به پایان رساند وجهت ادامه تحصیل در مدرسه راهنمایی شهید رجایی ثبت نام کرد و تا کلاس سوم راهنمایی به تحصیلات خود ادامه داد ، پس از آن ترک تحصیل کرد و به علت اینکه عشق و علاقه و ایمان زیادی به جنگ داشت . به عنوان بسیجی به جبهه اعزام شد و مدت یک سال در کردستان و مهاباد به خدمت پرداخت . بعد از یک سال خدمت به استخدام رسمی کادر سپاه خرامه در آمد و از سال ۱۳۶۳ به مدت چهار سال به جبهه های جنوب اععزام گشت و به عنوان فرمانده گروهان عملیاتی امام سجاد (ع) در لشکر ۱۹ فجر به خدمت مشغول شد . در آخرین مرخصی اش که چند روز قبل از شهادتش بود با خانواده تماس گرفت و گفت وسایل عروسی را مهیا کنید تا عروسی را برپا کنیم و بعد از مدتی آمد . هنوز چند روز از مرخصی اش نگذشته بود که از طریق سپاه به و خبر دادند جهت انجام عملیات به ایشان نیاز دارند چون که ترسیم کروکی عملیات به وسیله ایشان انجام شده بود . بلافاصله با خانواده و اقوام خداحافظی کرد و جبهه رفت که ۴۸ ساعت پس از اعزامش ، از طریق سپاه خبر شهادت ایشان در جزیره مجنون به وسیله بمب شیمیائی به خانواده داده شد و به همراه شهید ابوالقاسم ایزدی به وصال دوست رسیدند و شهید شدند .

خصوصیات شهید عمادی :

شهید عمادی شخصی ساده زیست و مهربان بود . به کوچک و بزرگ سلام می کرد و هر گاه مستضعف ، بیمار و یا ضعیفی را می دید در حد توان به او کمک می کرد تا آنجا که حتی از انفاق لباس خود هم دریغ نداشت . از حقوق کسی که می گرفت ، می گفت : اول باید مایحتاج مستمندان را برطرف نمایم اگر اضافه آمد به زندگی خود می رسم . به نماز و مسایل دینی اهمیت می داد . علاوه بر نمازهای یومیه اش ، نماز شبش را از زمان مدرسه اش می خواند و خانواده را به اقامه نماز و اهمیت دادن به آن امر می کرد . در مجالس غیبت ، دروغ ، تهمت و گناه نمی نشست و از غرور و تکبر به دور بود و خانواده را به پرهیز از آن تصیه می کرد . هدفش را شهادت می دانست و می گفت : ما که به این راه می رویم هدفمان شهادت در راه اسلام است . این جمع همیشه نصیب ما نمی شود . این جنگ یک نعمت الهی   می باشد . به امام خمینی ارادت خاصی داشت و می فرمود : ما باید راه و روش امام بزرگوارمان را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم .

پیام خانواده شهید :

شهدا را فراموش نکنید و راه و روش آن ها را سرلوحه زندگی خود قرار دهید و با برگزاری مراسم دعا و قرآن و زیارت عاشورا یاد و نام شهدا را زنده نگه دارید .

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

از طرف خانواده و برادر شهید

علی سعیدی عمادی – ۵/۵/۱۳۷۹