بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : فضل اله زارع دهقانی

فرزند : عین اله

عضو : سپاه – پاسدار وظیفه

تاریخ تولد : ۴/۵/۱۳۴۸

محل تولد : روستای دهقانان

تاریخ شهادت : ۴/۴/۱۳۶۷

محل شهادت  : جزیره مجنون

عملیات : ـــــــــ

محل دفن : مفقود الجسد

جاوید الاثر شهید فضل اله زارع در خانواده ای مذهبی ، با ایمان و معتقد به دین مبین اسلام بع دنیا آمد . پس از گذراندن دوران طفولیت و پشت سر نهادن ایام کودکی راهی مدرسه شد و توانست تا سال سوم راهنمایی به کسب علم و دانش بپردازد . شور و عشق جنگ و شهادت او را از مدرسه جدا نمد و به مدرسه ای بالاتر فرستاد ، پس از ترک تحصیل به همراه پسر عمه شهیدش (حسین زارع) برای انجام ماموریتی چهار ماه راهی جبهه غرب شدند و در اوایل سال ۱۳۶۷ به عنوان پاسدار وظیفه به همراه شهید حسین زارع جهت انجام خدمت مقدس سربازی راهی جبهه جزیره مجنون گشت و پس از مدتی خدمت در حین نگهبانی با همرزمش حسین در اثر بمباران شیمیائی یعنی ، به شهادت رسید و مفقودالاثر گردید .

شهید فضل اله اخلاقی نیکو و رفتاری شایسته داشت . با اهل خانه به گرمی و با مردم نیز با مهربانی برخورد می نمود . به مسایل و احکام دینی خصوصا نماز اول وقت و تلاوت قرآن اهمیت زیادی می داد و خانواده و دوستان را نیز به توجه به آن سفارش می کرد . در مراسن دعای کمیل ، توسل و مجالس عزاداری امام حسین (ع) شرکت فعال داشت . به امام خمینی ارادت خاصی داشت و هر گاه سخنان امام از تلویزیون پخش می شد با گوش جان می شنید . شهادت را آرزوی بزرگ خود می دانست و عاشقانه هم به آن دست یافت .

پیام شهید فضل اله زارع (به نقل از خانواده شهید) :

شما را به تقوا و یاری کردن امام خمینی سفارش می کنم . ای عزیزان خدا را هرگز فراموش نکنید و نماز اول وقت را از یاد نبرید . ای پدر و مادر عزیزم هنگامی که خبر شهادت مرا شنیدید هرگز ناراحت نشوید و صبور باشید که خداوند صابران را دوست دارد . مرا حلال کنید .

پیام خانواده شهید :

ای مردم و ای جوانان و ای مسوولین شهدا را فراموش نکنید . چرا که شهدا جان شیرین خود را برای امنیت شما و ما از دست دادند . حافظ و حارص خون شهدا باشید و راه آن ها را ادامه بدهید و برای سرافرازی این مملکت تلاش کنید .

والسلام

از طرف خانواده و برادران شهید

یوسف و زین العابدین زارع – ۱۰/۵/۱۳۸۰