بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : حسین زارع دهقانی

فرزند : محمد

عضو : سپاه – پاسدار وظیفه

تاریخ تولد : ۱۳۴۷

محل تولد : روستای دهقانان

تاریخ شهادت : ۴/۴/۱۳۶۷

محل شهادت  : جزیره مجنون

عملیات :  ــــــ

محل دفن : گلزار شهدای روستای دهقانان

شهید والامقام حسین زارع در خانواده ای با ایمان و از پدر و مادری مومن زاده شد . دوران طفولیت خود را در زادگاهش گذراند و با رسیدن به سن شش سالگی در روستای همجوار به مدرسه رفت و تا سال دوم راهنمایی تحصیل نمود که در مدت دوران تحصیلش از جمله شاگردان ممتاز مدرسه بود . در سن ۱۳ سالگی در بسیج اسم نویسی کرد و از طریق بسیج به همراه همرزم شهیدش فضل اله زارع به   جبهه های غرب اعزام گردید و مدت چهار ماه به خدمت مشغول شد تا اینکه جهت انجام خدمت سربازی به عنوان پاسدار وظیفه در اوایل سال ۱۳۶۷ راهی جبهه جنوب شد . در آخرین اعزامش در تاریخ ۱/۳/۱۳۶۷ ضمن خداحافظی با خانواده و اقوام و دوستان به سوی سرنوشت حرکت کرد و پس از یک ماه خدمت به نقل از دوستان همرزم شهید در حین نگهبانی با بمباران شیمیایی یعنی ، شربت شیرین شهادت را نوشید و به خیل شهدای شاهد پیوست و مفقودالاثر گردید که پیکر مبارکش پس از یازده سال شناسایی شد و در تاریخ ۹/۴/۷۸ با بدرقه گرم مردم منطقه خصوصا روستای دهقانان به خاک سپرده شد .

از خصوصیات بارز این شهید اخلاق نیکویشان بود و همه مردم او را به عنوان فردی با اخلاق و مهربان و مؤمن می شناختند . شهید چه در خانه و چه در بیرون از خانه با مردم خوب و صمیمی بود و در کمک به مردم دریغ نمی ورزید . به نماز اول وقت اهمیت زیادی می داد و خانواده اش را نیز به آن سفارش می کرد . در خانه قرآن می خواند و به دیگران هم می آموخت . او عاشق شهادت بود و به آرزویش هم رسید .

پیام شهید (به نقل از خانواده شهید) :

نماز اول وقت را فراموش نکنید و خدا را از یاد نبرید . امام را از یاد نبرید و او را یاری کنید . ای مادر و برادران عزیزم هنگامی که خبر شهادت مرا شنیدید هرگز شیون و زاری نکنید بلکه با جمله « انا لله و انا الیه راجعون » صبر پیشه کنید ، چرا که خدا صابران را دوست دارد .

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

پیام خانواده شهید :

ای جوانان شهدا را فراموش نکنید ، راه آن ها را ادامه دهید و خون آن ها را حفظ کنید و برای سربلندی این مملکت تلاش نمائید .

والسلام

از طرف خانواده و برادر شهید

رسول زارع – ۱۰/۵/۱۳۸۰