بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : سید کریم غفاری

فرزند : سید مصطفی

عضو : سپاه – پاسدار وظیفه

تاریخ تولد : ۴/۱/۱۳۴۶

محل تولد : روستای معزآباد جابری

تاریخ شهادت : ۴/۴/۱۳۶۷

محل شهادت  : جزیره مجنون

عملیات :  ــــــ

محل دفن : گلزار شهدای روستای معزآباد جابری

و این بار یکی دیگر از سلاله پاک فاطمه زهرا در خون غلطید و شهادت را در راه دوست بر زنده ماندن با ذلت توجیح داد . شهید بزرگوار سید کریم غفاری در روستای معزآباد جابری متولد گردید و در دامان پر مهر ومحبت مادر و پدر خویش پرورش یافت . تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در همان روستا به پایان رساند و برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه در دبیرستان شهید بهشتی خرامه ثبت نام کرد و سال اول دبیرستان را با موفقیت پست سر گذاشت . اما با عشق و علاقه ای که به جبهه و جنگ داشت تحصیل را رها نموده و عازم جبهه های حق علیه باطل گردید ( در سال ۱۳۶۲ ) و مدت شش ماه مداوم در جبهه حضور داشت . پس از بازگشت از این ماموریت نسبتا طولانی مدتی در بسیج محل به فعالیت مشغول شد و سپس در تاریخ ۱۸/۸/۱۳۶۵ جهت انجام خدمت مقدس سربازی به عنوان پاسدار وظیفه راهی جبهه گردید تا این که سرانجام پس از گذشت ۲۰ ماه خدمت صادقانه در جبهه ها در تاریخ ۴/۴/۱۳۶۷ در منطقه عملیاتی جزیره مجنون بر اثر تک دشمن مفقودالاثر گردید و سرانجام پیکر مطهرش پس از ۱۳ سال شناسایی و در تاریخ ۱۰/۳/۱۳۸۰ در میان انبوه علاقه مندان ، همشهری ها و روستایان و   خانواده اش در جوار شهدای هم محلی اش به خاک سپرده شدند .

روحش شاد

شهید سید عبدالکریم غفاری از لحاظ خصوصیات اخلاقی زبانزد خاص و عام بود بسیار خوشرو و مردم دوست بود ، به خانواده و دوستان علاقه زیادی داشت مخصوصا با قشر کم درامد و مستضعف ارتباطی صمیمانه بر قرار می نمود . به اقامه نماز در اول وقت اهمیت بسیار زیادی می داد ودر کلیه مراسم های مذهبی شرکت می کرد ، با دوستان موفق و مذهبی همنشین می شد و همیشه سعی می کرد دوستان را به طرف مسجد سوق دهد ، خانواده و دوستان را به اهمیت دادن به مسایل دینی و اعتقادی و انقلاب و جبهه و جنگ و توجه به قشر مستضعف و انجام صله رحم سفارش می نمود .

شهید سید کریم غفاری بسیار متواضع و فروتن بود ، هیچ وقت لبخند از لبهایش رخت بر نمی بست ، به کودکان بسیار علاقه داشت و به فقرا و یتیمان مهر و محبت زیادی ابراز میداشت به پدر و مادر خود احترام می گذاشتند و در رفتار باآن ها نهایت مهر و محبت را به کار می برد .

ایشان به امام خمینی علاقه خاصی داشتند و همیشه به دوستان سفارش می کرد که مبادا کاری کنند امام و انقلاب را تنها بگذارند . سید کریم عاشق جبهه و جنگ بودند و دوستان را با حدیث به حضور در جبهه ها تشویق می کردند و خود نیز در این مهم عامل بودند و از همه چیز خود دست شسته و کشته شدن در راه خدا را به خاطر حفظ انقلاب اسلامی ایران بر زندگی خود ترجیح دادند .

روحش شاد ویادش گرامی باد

والسلام

از طرف خانواده و برادر شهید سید عباس غفاری

۱۴/۵/۱۳۸۰