بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : جمشید زارع

فرزند : هادی

عضو : بسیج

تاریخ تولد : ۱۳۴۹

محل تولد : خرامه

تاریخ شهادت : ۴/۴/۱۳۶۷

محل شهادت  : جزیره مجنون

عملیات :  ــــــ

محل دفن : مفقودالاثر

پروازت را به خاطر دارم . دیدم که با چه شور و هیجانی بال گرفتی و از لانه برون رفتی و به سوی آسمان ها پرواز کردی . بارها رفتی وآمدی . هر وقت می رفتی چشمانمان به انتظار آمدنت بسته نمی شد و دل هایمان آرام نمی گرفت . خانه را آب و جارو می زدیم تا به استقبالت بیاییم ، چرا که از سفر عشق برمی گشتی ، اما نمی دانم چرا برای آخرین بار که کوله بارت را بستی و پرواز کردی برنگشتی ؟ آیا می دانی که ما را در انتظار آمدنت سال هاست به درب منزل نشانده ای ؟

شهید مفقودالاثر جمشید زارعی در خرامه به دنیا آمد . بعد از طی دوران طفولیت و کودکی راهی مدرسه شد و تحصیلات خود را تا سال اول راهنمایی ادامه داد . با شروع جنگ تحمیلی آرام و قرار نیز از این نوجوان عزیز رخت بر بسته بود بطوریکه در سال ۱۳۶۵ برای اولین مرتبه عازم جبهه شد و پس از مدتی خدمت به خانه برگشت . شور و عشق میدان جنگ و بوی شهادت و صفا و یکدلی در آن ، جمشید را بیقرارتر از همیشه کرد بطوریکه تا زمان شهادتش هفت بار به جبهه رفت . در یکی از مراحل اعزامش نیز زخمی شد و مدتی بستری بود . بعد از بهبودی دوباره با اصرار فراوان راهی جبهه شد تا اینکه در تاریخ ۴/۴/۶۷ در جزیره مجنون جاویدالاثر شد .

جمشید فردی شجاع ، مذهبی ، خوش رفتار و خوش اخلاق بود . با مردم و با خانواده با گرمی برخورد می کرد ، چون در خانواده ای مذهبی به دنیا آمده بود و خود نیز فردی با ایمان و مذهبی بود و دین مبین اسلام را دوست داشت و به احکام آن عمل می کرد و سفارش او پیروی از امام (ره) بود و خود نیز امام را بسیار دوست داشت . خود را در برابر خون شهدا مسئول می دانست و با انگیزه ادامه دادن راه شهدا به جبهه رفت .

پیام خانواده شهید :

انتظار خانواده شهید از مردم و مسئولین این است که همواره یاد و نام شهیدان را زنده نگه دارند و از ارزش هایی که شهدا برای این انقلاب و این کشور اسلامی به ارمغان آوردند با تمام توان محافظت نمایند و جوانان نیز بایست شهدا را الگوی خویش قرار دهند و با مطالعه زندگینامه آنان بدانند که آنان چه کسانی بودند و بادی با چه اعتقادی و برای چه هدفی جان خویش را فدا نمودند .

والسلام

از طرف خانواده و برادر شهید جهانمیر زارعی

۶/۶/۷۹