بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : جمشید احمدی

فرزند : گن علی

عضو : سرباز

تاریخ تولد : ۱۳۴۱

محل تولد : ایل خمسه

تاریخ شهادت : ۲۱/۴/۱۳۶۷

محل شهادت  : زبیدات

عملیات :  ــــــ

محل دفن : گلزار شهدای روستای هلال آباد

شهید جمشید احمدی در حوالی روستای کوه خیاره در ایلی به نام خمسه و در خانواده ای ثروتمند و مسلمان به دنیا آمد . جمشید زندگی خود را در کنار پدرش که از ریش سفیدان ایل بود آغاز کرد . با رسیدن به سن شش سالگی راهی مدرسه شد . در همان اوایل تحصیل پدرش مریض شد و شهید مجبور شد یک شیفت به مدرسه برود و شیففت دیگر به تنهایی و یا به همراه پدر به چوپانی بپردازد . این وضع ادامه داشت تا اینکه جمشید دوران ابتدایی را پشت سر گذاشت و تصمیم گرفت برای یاری رساندن پدر در تامین مایحتاج زندگی درس را رها کند . شهید احمدی پس از ترک تحصیل به چوپانی روی آورد . در سن بیست سالگی ازدواج کرد و در سن ۲۱ سالگی به جبهه رفت و پس از مدتی خدمت به مرخصی آمد . در همین هنگامه خداوند به او فرزند پسری عطا کرد . او بارها به جبهه رفت و قبل از شهادتش نیز خداوند دومین فرزند پسر را به او هدیه نمود ، تا اینکه در اوایل سال ۱۳۶۷ به عنوان سرباز وظیفه راهی جبهه شد و پس از مدتی خدمت در جبهه زبیدات در تاریخ ۲۱/۴/۱۳۶۷ به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

جمشید بسیار مهربان و خوش اخلاق بود . با مردم مهربان و با خانواده صمیمی بود و به همه مردم با یک دید می نگریست . متدین و مقید به دین اسلام بود و نسبت به احکام اسلامی و اجرای آن ها جدی بود . به جبهه و جنگ علاقه زیادی داشت و به دوستان سفارش می کرد که سنگرها را خالی نگذارید و می فرمود : ما می رویم ، خون خود را می دهیم تا آیندگان راحت باشند . به جبهه که مکان مقدسی است می رویم و با دشمنان می جنگیم و به شهادت می رسیم تا دین اسلام و کشورمان از بین نرود . تا کشور به دست بیگانگان نیفتد . شهید احمدی پس از آخرین اعزام به دهلران رفتند و سپس به منطقه عملیاتی زبیدات که بعثی ها  این شهید عزیز و تعداد زیادی از شهدای اسلام را به صورت دسته جمعی قتل عام نموده و در یک گور دسته جمعی مدفون می کند که پیکر مطهر شهید اخمدی پس از هفت سال دوری از خانواده در آبان ماه سال ۱۳۷۴ شناسایی و در تاریخ ۱۱/۸/۱۳۷۴ در زادگاهش روستای هلال آباد کربال به خاک سپرده می شود .

پیام خانواده شهید :

به جوانان و مردم سفارش می کنیم که همیشه واجبات دینی را انجام دهند و از محرمات دوری نمایند و با ادامه دادن راه شهدا به شهدا احترام بگذارند .

والسلام

از طرف خانواده و برادر شهید

حسینعلی احمدی ۱۴/۵/۱۳۸۰