بسم رب الشهداء و الصدقین

شهید : رمضان زارع

فرزند : حسین

عضو : سرباز

تاریخ تولد :۱۹/۴/۱۳۴۵

محل تولد : روستای جیان

تاریخ شهادت : ۶/۵/۶۷

محل شهادت  : اسلام آباد غرب

عملیات :  ـــــــ

محل دفن : گلزار شهدای روستای جیان ـ سقا آباد

تکاور شهید گروهبان یکم رمضان زارع بعد از گذراندن ایام کودکی و پست سر نهادن تحصیلات خود تا پایان مقطع ابتدایی در روستای خود به کار کشاورزی (به همراه پدر ) مشغول شد و به علت فقر خانواده و تنگدستی پدر از ادامه تحصیل محروم گردید زندگی او با خانواده اش با کار کشاورزی در مزرعه ادامه داشت تا این که رمضان به سن مشمول وظیفه رسید و جهت انجام خدمت سربازی دفتر چه گرفت . ایشان پس از گذراندن دوران آموزشی به عنوان تکاور به جبهه غرب در اسلام آباد جهت انجام خدمت سربازی منتقل گردید که پس از مدتی خدمت به درجه گروهبان یکمی نائل گردید . تا این که سرانجام در تاریخ ۶/۵/۶۷ در حال انجام وظیفه شربت شهادت را نوشید و راهی دیار نور گردید .

روحش شاد

ایشان با مردم و خانواده با اخلاق خوش ورفتاری زیبا برخورد می کردند ، شخص مومن و متقی بودند و در انجام کار های خیر کوتاهی نمی کردند و دیگران مخصوصا خانواده را به انجام کارهای خیر تشویق می نمودند عاشق اهل بیت (ع) خصوصا امام حسین بود و در ماه محرم سوگوار حقیقی امام حسین بود . به امام علاقه زیادی داشت و از انقلاب پشتیبانی می کرد هر گاه از جبهه می آمد سخنش دلاوری های رزمندگان بود ، از مردم می خواست که به جبهه بروند و امام و انقلاب را یاری کنند و سرانجام خود نیذ در راه دفاع از انقلاب از همه چیز خود و از همه وجود هستی خود گذشت تا انقلاب اسلامی سالم به دست ما برسد .

پیام خانواده شهید :

مردم باید به خون شهدا و خانواده ایشان احترام بگذارند و از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران با تمام تلاش و کوشش خود حفاظت و حراست کنند .

والسلام

از طرف خانواده و دوست شهید رمضان زارع

                           محمد ایزدپناه-۴/۶/۱۳۷۸