بسم رب الشهداء و الصدیقین

شهید : کمال ایزدی

تاریخ تولد : ۱۳۵۰

محل تولد : خرامه

نام پدر : غلامحسین

تاریخ شهادت :۲۸/۴/۱۳۶۶

عضویت : بسیج

محل شهادت :شلمچه    عملیات :

محل دفن : گلزار شهدای امامزاده اسحاق (ع) خرامه

رزمنده بسیجی شهید کمال ایزدی نوجوانی وارسته از دنیا که ره صد ساله را یک شبه پیمود و در اوان جوانی به وصال محبوب رسید . شهید کمال ایزدی در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. او فرزند پنجم خانواده بود . از همان کودکی بسیار باهوش و با استعداد بود . بعد از گذشتن از دوران کودکی در سن هفت سالگی به مدرسه رفت ، دوره ابتدایی را در مدرسه امام علی (ع) با موفقیت به پایان رساند و مقطع راهنمایی را نیز با نمرات عالی پشت سر گذاشت و در کلاس اول دبیرستان شهید بهشتی خرامه ثبت نام کرد . در سال تحصیلی ۶۶-۶۵  ( اول دبیرستان ) از طریق بسیج به جبهه اعزام شد. پس از فراگیری آموزش نظامی در پادگان امام علی( شیراز ) به جبهه شلمچه منتقل گردید . پس از سه ماه از رفتن آن عزیز در روز دو شنبه ۲۸/۴/۶۶  در سنگر دیدبانی مورد اصابت ترکش خمپاره قرار می گیرد و به درجه عظیم شهادت نائل می گردد.

خصوصیات اخلاقی شهید کمال ایزدی :

کمال زبانزد همه فامیل ، دوستان و آشنایان بود . با خانواده بسیار مهربان و دلسوز بود. در کنار درس و تحصیل در همه کارها به پدرش کمک می کرد و از هیچ کار مشروعی ابا نداشت. نمازش را همیشه در اول وقت بجا می آورد . تمام ماه مبارک رمضان را روزه می گرفت . به مسائل شرعی اهمیت می داد و کتابهای مذهبی را مطالعه می کرد. به دیوان حافظ علاقه خاصی داشت . ضمن دعوت مادر و خواهرانش به صبر در برابر مصائب و مشکلات آنها را به رعایت حجاب اسلامی سفارش می کرد و می گفت: حجاب شما کوبنده تر از خون شهیدان است . کودکان را به کسب علم و دانش توصیه می کرد و می گفت مبارزه با بیسوادی خود نوعی جهاد است . در مورد جبهه و جنگ می گفت ما تا آخرین نفس با دشمنان اسلام می جنگیم و اجازه نمی دهیم دشمن به کشور و خاک عزیز اسلام و ناموس مردم توهین کند . هدف ما جهاد در را خداست . اگر پیروز شویم یا شهید در هر دو صورت پیروزیم .

ایشان به امام علاقه خاصی داشتند و به سخنان امام با دقت و با جان و دل گوش می دادند. به ورزش اهمیت زیادی می دادند و خود نیز یک ورزش کار بودند . به ورزش باستانی علاقه ریادی داشتند . روحش شاد و یادش گرامی باد.

از طرف خانواده و خواهر شهید  ن . ایزدی  ۹/۳/۸۰

و چنین است وصیت نامه گرانبهایش:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

اینجانب  کمال ایزدی به ملت شهید پرور ایران وصیت و سفارش می کنم که رهرو و پیرو راه امام خمینی که همان راه خدا و ائمه اطهار علیهم السلام است باشید . از برادران و همه جوانان ایران و مردم عزیز می خواهم که به ندای « هل من ناصر ینصرنی » حسین زمان لبیک گفته و پشتوانه امام عزیز و پاسدار حرمت خون شهدا باشید.

از همه زنان مؤمن ایران بخصوص مادر و خواهرانم می خواهم که مواظب حجاب و عفت خود باشید . چرا که حجاب شما زنان خدا جوی کوبنده تر از خون شهیدان است.

پدر و مادر و خانواده عزیزم ، اگر من سعادت و لیاقت پیدا کردم که به مقام والا و فیض بلند شهادت نائل شدم از شما انتظار دارم که صبور باشید که خدا همیشه با صابران است . از مادرم می خواهم که صبور باشد و بی تابی نکند . چرا که اجر مادران شهدا نزد سرور همه شهیدان ابا عبداله الحسین (ع) است. از شما می خواهم که اگز گریه می کنید به یاد مظلومیت ابا عبداله الحسین گریه کنید. که مصائب روز عاشورا بس بزرگ است . از خانواده ام می خواهم که اگر من شهید شدم جنازه مرا در کنار شهدای عزیز خرامه دفن کنند . در پایان از همه همرزمان و اقوام و خویشان و دوستان حلالیت می طلبم و اگر از من بدی دیده اید مرا حلال کنید.

خدایا خدایا  تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

والسلام کمال ایزدی  ۲۰/۴/۶۶