شهباز انصاری جابریبسم رب الشهداء و الصدیقین

شهید : شهباز      انصاری جابری

تاریخ تولد : ۱۳۴۲

محل تولد : روستای هلال آباد

نام پدر : عباسعلی

تاریخ شهادت : ۹/۸/۶۶

عضویت : سرباز

محل شهادت : سومار   عملیات :

محل دفن : گلزار شهدای روستای معزآباد جابری

شهادت هنر مردان خداست و کسانی لیاقت دارند که بدین مقام دست یابند که خود را فدای راه خدا نمایند و از هستی و نیستی وارسته گردند و به چیزی جز خدا دل نبندند.

سرباز شهید شهباز انصاری مردی دیگر از مردان خدا که با شهادت به سوی دوست سفر کرد. ایشان بعد از سپری کردن ایام طفولیت بخاطر عدم امکانات و مشکلات فراوان از رفتن به مدرسه محروم شد اما با استعداد وهوشی که داشت توانست بدون رفتن به مدرسه تا مرحله خواندن و نوشتن به پیش رود. او همانند دیگر برادرانش به شغل شریف چوپانی روی آورد و اکثر ساعات روز را در کوهستانهای اطراف استهبان  به چرای دام  و نگهدای از دامهای خانواده به سر می برد . او که از صبح خیلی زود تا نیمه های شب مشغول حفاظت از دامها بود خیلی کم می توانست در اجتماع مردمی حاظر شود بنابراین تنها مونس او رادیویی بود که همیشه به همراهش بود و نیز هنر خطاطی و حکاکی و صدای زیبا که هنر خود را در کوه و صحرا بکار می برد . زندگی او بدین ترتیب ادامه پیدا کرد تا اینکه جهت خدمت سربازی دفترچه گرفت و به سومار اعزام گردید. که پس از چندین مرحله رفت و آمد و انجام خدمت در تاریخ ۹/۸/۶۶ به شهادت رسید .

خصوصیات شهید انصاری :

شهید انصاری دارای اخلاق و رفتاری خوش و زیبا بود . از زور گویی و ظلم به دیگران به شدت بیزار بود . در سن دوازده  سالگی نماز را فرا گرفت و نمازهای صبح چون همزمان با اذان صبح بیدار می شد با صوتی زیبا و دلنشین حمد و سوره را قرائت می کرد. با استقاده از رادیویی که داشت سعی می کرد ادعیه ای را که از رادیو پخش می شد فرا گیرد . همیشه آرزو داشت به جبهه برود و علاقه خود را با حک کردن آرم سپاه و ترسیم عکس تانک و توپ و نوشتن آیات قرآنی بر روی سنگ کوه ها نشان می داد و هنگامی که مارش جنگ از رادیو پخش می شد به شدت آرزو می کرد که به جبهه برود.

خاطره ای از برادر شهید :

روزی جهت دیدار با ایشان به کوهستان رفتم . چون شکارش خوب بود و در کوهستان شکارچی ماهری بود پرندگانی مانند کبک را اول پرواز می داد و بعد در هوا آنها را شکار می کرد. روزی دو کبک در فصل بهار  پشت سر هم در دامنه کوه بالا می رفتند ایشان کبک عقبی را که به او نزدیک تر بود هدف قرار نداد و سعیش بر این بود تا کبک جلو تری را شکار کند وقتی علت این کارش را پرسیدم در جوابم گفت کبک جلویی نر است و جوجه ای ندارد اما کبک عقبی چون مادر است و از طریق راه رفتن و رنگ پرها و سنگینتر حرکت کردنش معلوم است که تخمگذاری کرده با شکار او بین ۱۰-۱۵ تخم کبک که به جوجه تبدیل می شود را خراب کرده ایم.

پیام خانواده شهید :

خانوده شهدا انتظار احترام به آنان از سوی مردم ندارند فقط انتظار دارند که نظام و ولایت فقیه را حمایت کنند و دوست دارند اهداف و آرمان شهدا را فراموش نکنند .

والسلام

از طرف خانواده و برادر شهید محمد رضا انصاری جابری

تابستان سال ۱۳۷۹