شهید گرجی فتوح آبادی

زندگی نامه و وصیت نامه شهید گرجی فتوح آبادی

سرگرد جاویدالاثر؛ شهید گرجی فتوح آبادی *فرزند :اله مراد *عضویت:ارتش جمهوری اسلامی ایران -سرگرد *تاریخ تولد :۱۳۳۶/۲/۳*محل تولد :روستای کورکی *تاریخ شهادت :۱۳۵۹/۸/۳*محل شهادت :جبهه آبادان -ماهشهر*محل شهادت :جاویدالاثر

شهید: گرجی فتوح آبادی

نام پدر: اله مراد

عضویت: ارتش جمهوری اسلامی ایران

تاریخ و محل تولد: ۱۳۳۶ – روستای کورکی

تاریخ و محل شهادت: ۳/۸/۱۳۵۹ – جاده آبادان، ماهشهر

آرامگاه: جاویدالاثر

« الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجهً عند الله و اولئک هم الفائزون»

شهید جاویدالاثر گرجی فتوح آبادی در سوم اردیبهشت سال ۱۳۳۶ در خانواده ای فقیر و مذهبی در روستای کورکی متولد گردید و زندگی خود را با روبرو شدن با سختیهای زندگی آغاز کرد. بعد از طی دوران کودکی، راهی مدرسه شد. پس از اتمام تحصیلات ابتدایی، به علت فقر شدید خانواده، مجبور شد در شیراز در مطب یک دکتر  مشغول به کار شود تا شاید بتواند  نیازمندیهای خود را رفع کند. در همین ایام در دبیرستان شبانه روزی ادامه  تحصیل داد. به کار و درس مشغول بود که مادر خود را از دست داد و داغدار همیشگی او گردید. پس از چند سال که هنوز مقطع متوسطه را به پایان نرسانده بود، به استخدام ارتش در آمد و ضمن خدمت در این نهاد، تحصیلات خود را در دبیرستان به پایان رساند؛ سپس ازدواج کرد که حاصل ازدواجش دختری است که او را زهرا نامید.

شهید در مرکز زرهی شیراز خدمت می کرد. پس از شروع جنگ تحمیلی در مهرماه سال ۱۳۵۹ با یک گردان از تانک زرهی از مرکز زرهی شیراز عازم جبهه حق علیه باطل گردید و در تاریخ ۳/۸/۱۳۵۹ در درگیری که در جاده آبادان- ماهشهر برای شکست حصر آبادان با نیروهای بعثی عراق روی داد، تانک حامل وی هدف قرار گرفت و به جمع شهدای جاویدالاثر جنگ تحمیلی پیوست.

شهید دارای روحیه ای بالا و ملکوتی بود؛ در مراسم مذهبی و دعاها شرکت می کرد؛ رفتاری آرام با اطرافیان داشت و دیگران را به پیروی از امام و ولایت فقیه توصیه می نمود و با عمل، وفاداری خود را به اسلام و جمهوری اسلامی به اثبات رساند.

پیام خانواده شهید:

ما خدا را شکر می کنیم که دو برادر( شهید جمشید فتوح آبادی و شهید گرجی فتوح آبادی) در راه اسلام تقدیم کرده ایم؛ خود نیز آرزوی شهادت در راه خدا داریم، شهدا در راه خدا، اسلام، وطن و مردم جان خود را از دست داده اند؛ پیرو آنها باشید.