بسم رب الشهداء و الصدیقین

شهید :اسماعیل   مرادی جابری

تاریخ تولد : ۱۳۴۹

محل تولد :معزآباد جابری

نام پدر :نجم علی

تاریخ شهادت :۷/۱۱/۶۵

عضویت :بسیج

محل شهادت :شلمچه    عملیات :

محل دفن : گلزار شهدای روستای معزآباد جابری

ماندن ما به نظاره گامهای سبز بهاران ، به عشق حضور سبز آن خونین تنان است ، آنان که سبکبال از تمام دنیا و تعلقات مادی اش ، از بهارانه ها پر کشیدند و برای ما و واماندگان ، آیات عبرت شدند!

شهید اسماعیل مرادی در خانواده ای مرفه و مذهبی به دنیا آمد و زندگی خود را در کنار پدر و مادری مهربان شروع کرد . پس از آن راهی مدرسه شد و تا مقطع راهنمایی در روستای معزآباد درس خواند و برای ادامه تحصیل به شیراز رفت و سال اول دبیرستان را با موفقیت پشت سر گذاشت ، با شروع سال تحصیلی جدید ( دوم دبیرستان ) با شور و عشق جنگ و جهاد و دفاع از کشور ، تحصیل را رها نمود و با ثبت نام در بسیج ، پس از فراگیری دوره آموزشی برای اولین بار از محل دبیرستان خود در شیراز عازم جبهه های جنگ شد و به شلمچه منتقل گردید و پس از حدود ۱۰ روز حضورش در شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به گردنش به شهادت رسید.

اسماعیل از نظر اخلاقی خوب و نمونه بود ، با اهل خانه و با مردم به نیکی برخورد می کرد و به مسائل مذهبی اهمیت زیادی می داد ، نمازش را در اول وقت می خواند و خواهران خود را به رعایت حجاب اسلامی سفارش می کرد ، جهاد را امری واجب می دانست و می گفت : من برای خدا می روم ، من برای اسلام می روم ، من برای دین خدا می روم ، اگر شهید شدم گریه نکنید.

پیام خانواده شهید :

راه شهدا را ادامه بدهید و آنها را الگوقرار دهید ، همانگونه که شهدا زحمت کشیدند جوانان هم باید برای انقلاب زحمت بکشند.

مصاحبه با پدر شهید  ۳۱/۵/۷۹