بسم رب الشهداء و الصدیقین

شهید :  عبدالسلام    باقری

تاریخ تولد : ۱۳۳۸       محل تولد : روستای سفلی

نام پدر : اسداله

تاریخ شهادت : ۱۴/۴/۶۵

عضویت : سرباز

محل شهادت : بیمارستان امام حسین تهران    عملیات : فتح المبین

محل دفن : گلزار شهدای امام زاده صالح حسن آباد

شهید با خون خود ودر حقیقت به تمام وجود و هستی خود ارزش و ابدیت وجاودانگی می بخشد خون شهید  برای همیشه در رگهای اجتماع           می درخشد.

شهید عبدالسلام (عبدا…)باقری همانند دیگر شهداء در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و نور معنویت وحقیقت در دل او روشن گشت و با شهادت خود به جامعه خویش نوری بخشید که جاودانه خواهد بود ایشان در زمان کودکی در روستا زندگی می کردند  و در همان جا تحصیلات دوره ابتدایی خود را تمام کرده و به خاطر فوت پدرشان مجبور شدند که ترک تحصیل کنند واز برادر کوچک و مادر وخواهرانش نگهداری کند تا اینکه در سال ۱۳۵۹ برای خدمت مقدس سربازی به جبهه اعزام شدند ودر اوایل سال ۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین در یکی از مناطق جنگی براثر انفجار گلوله توپ بر روی سنگر ، ایشان و جمعی از دوستانش مجروح شدند که بر اثر انفجار، یک سمت بدنش فلج شد ودر حدود چهار سال در بیمارستان وخانه بستری بود که به علت جراهات در تاریخ ۱۴/۴/۶۵ در بیمارستان شهید مصطفی خمینی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

خصوصیات شهید باقری:

شهید باقری فردی مهربان ودلسوز در قبال خانواده، فامیل واهل روستا بودند. به امور دینی ومذهبی خصوصاً نماز ،روزه ،خمس و زکات بسیار اهمیت می دادند ، تا قبل از مجروحیتشان درحرفه کشاورزی، یار ویاور خانواده وهمسر وفرزندش بود.

روحش شاد ویادش گرامی باد.

از طرف خانواده وبرادر شهید (سعدالله باقری) بهار۱۳۸۰